Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: برخی ها برای آنکه آبروریزی «اعتماد به آمریکا» را لاپوشانی کنند، آتش زدن پرچم این کشور در مجلس را بهانه می کنند.

محسن کوهکن در واکنش به جنجال سازی های اخیر برخی جریان های سیاسی از جمله برخی نمایندگان اصلاح طلب مجلس در خصوص آتش زدن نمادین پرچم آمریکا توسط وی در صحن مجلس که پس از اقدام رئیس جمهور آمریکا در نقض برجام صورت گرفت، اظهار داشت: به نظر می رسد برخی ها برای اینکه آبروریزی نقض برجام و دلخوش کردن و اعتماد به آمریکا را لاپوشانی کنند و به حاشیه ببرند، به مسائلی مانند آتش زدن پرچم آمریکا بند کرده اند و مدام آن را بهانه می کنند.

وی با تأکید بر اینکه این حرکت ما یک اقدام کاملاً اعتقادی بوده و با صراحت از آن دفاع می کنم، ادامه داد: ما حکومتی مانند حکومت آمریکا را مصداق بارز حاکمیت شیطان می دانیم و حرکت اخیر در صحن مجلس نیز برای اعلام تنفر و انزجار از سیاست های این رژیم امپریالیستی بوده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: در طاغوت و شیطان بودن حکومت آمریکا، از این نشانه بالاتر نداریم که از مرزهای خودشان پا را فراتر می گذارند و گروه های تروریستی مانند طالبان و داعش را ایجاد کرده و رسماً آنها را تقویت می کنند، عراق و افغانستان را اشغال می کنند و از جنایات سعودی ها در یمن با صراحت حمایت می کنند و هر جنایت دیگری که از دستشان بربیاید، به بهانه های مختلف در سطح دنیا انجام می دهند.

کوهکن با یادآوری سخن تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر اینکه «مبارزه با استکبار تعطیل پذیر نیست»، اظهار داشت: کسانی که فکر می کنند اگر یک روز آمریکا در مقابل ما درست عمل کرد، ما دیگر بطور ذاتی مخالف آنها نخواهیم بود، ادعای خط امامی بودن نکنند! این پیام صریح امام (ره) است که تا ظالم و مظلوم وجود دارد، ما به واسطه مبانی اعتقادی مان، طرفدار مظلوم و دشمن ظالم خواهیم بود.

وی با تأکید مجدد بر اینکه کار من در صحن مجلس یک کار اعتقادی بوده، تصریح کرد: برای امثال من مهم نیست که افراد مرعوبی که در هر شرایطی به دنبال بهانه برای توجیه اقدامات دشمن هستند، اقدام من را تائید کنند.

پرچم نماد حاکمیت سیاسی یک کشور است، نه مردم آن کشور

این نماینده مجلس در پاسخ به شبهه اصلاح طلبان مجلس مبنی بر اینکه پرچم هر کشور نماد مردم آن کشور است و نباید به آن تعرض شود، گفت: این حرف اساساً غلط است و کسانی که این حرف را تکرار می کنند، بگویند مستندشان چیست؟ به عنوان مثال، اینکه داعش در سوریه و عراق بخش هایی از این کشورها را اشغال کرد و پرچم برافراشت، آیا پرچم داعش نماد هویت ملت های عراق و سوریه بود؟ یا به این سؤال پاسخ دهند که اگر پرچم صرفاً نشان دهنده هویت یک ملت است، پس چرا پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پرچم کشور را تغییر دادیم!؟ بنابراین پرچم نماد حاکمیت یک کشور و تفکر سیاسی آن است.

کوهکن با بیان اینکه مردم خوب معنای آتش زدن پرچم آمریکا را می فهمند، تصریح کرد: این اقدام به معنای اوج نفرت از یک حاکمیت سیاسی و ظالم است. من تصور می کنم که عده ای به دنبال بهانه تراشی و توجیه اقدامات خودشان هستند.

برای حفظ وحدت چیزی نمی گوییم/ عذرخواهی که نمی کنند هیچ، طلبکار هم شده اند

وی اظهار داشت: ما امروز برای حفظ وحدت چیزی نمی گوییم؛ چقدر در این کشور عده ای را تحقیر کرده و علیه آنها فضاسازی کردند که اینها دلواپس و کاسب تحریم اند؟! الان که این اتفاق افتاده و مشخص شده که امید بستن به آمریکا غلط بوده، حداقل یک جو انصاف داشته باشند و بگویند اشتباه کردیم که بیش از حد اعتماد کردیم. این کار را که نمی کنند هیچ، طلبکار هم شده اند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اینکه آیا برجام باقی مانده یا فقط جنازه آن باقی مانده، چیزی نیست که محل اختلاف نظر باشد؛ آقایان می توانند بند بند برجام را بخوانند و بعد به پاسخ این سؤال برسند؛ بنابراین آذین بندی جنازه برجام کار عاقلانه ای نیست.

از نظر عده ای، نقض برجام یا خسارت ۱۸ میلیارد دلاری کرسنت، به اندازه فیلتر تلگرام اهمیت ندارد

کوهکن تصریح کرد: باید تأسف خورد که وقتی مثلاً تلگرام بنا به هر علتی بسته می شود، یک عده سریع واکنش نشان می دهند که رئیس جمهور باید به مجلس بیاید و توضیح دهد، اما در مسائل اقتصادی و معیشتی مردم و بحران هایی مانند مؤسسات مالی و اعتباری که سپرده گذاران آنها بعضاً از شدت نگرانی دچار بیماری شده و یا در مواردی خودکشی کرده اند، نه همراهی می کنند و نه سؤال از رئیس جمهور را امضا می کنند. مردم باید این را بدانند که عده ای وزن اتفاقاتی مانند برجام یا طلب خسارت ۱۸ میلیارد دلاری کرسنت از ایران را در حد فیلترینگ تلگرام نمی دانند که آنقدر اهمیت داشته باشد که از رئیس جمهور و دولت پاسخ بخواهند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان