Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به ظرفیت های گردشگری به ویژه گردشگری دریایی در این استان، گفت: توسعه گردشگری دریایی از سیاست های این سازمان بوده و مطالعات آن انجام شده است.

حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ظهر سه شنبه به منظور بررسی آخرین وضعیت بنادر آستارا، چمخاله و کیاشهر در سه شهرستان آستارا، لنگرود و آستانه اشرفیه از این مناطق بازدید کرد.

حسین چراغی در نشست بررسی آخرین وضعیت عملکردی بندر آستارا با اشاره به اینکه رشد و رونق صادرات و واردات از طریق این بندر، اظهار کرد: آماده شدن زیرساخت های فاز نخست توسعه بندر آستارا با مشارکت بخش خصوصی سبب ایجاد زمینه برای حضور سرمایه گذاران در حوزه های مختلف در این منطقه خواهد شد.

وی با اشاره به رشد ۴۷ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در این بندر در مقایسه با سال گذشته با ۸۷ هزار و ۴۰۰ تُن کالا، افزود: از این میزان ۵۷ هزار و ۷۶۶ تُن کالا غیرنفتی صادر شده که در مقایسه با سال گذشته با رشد ۲۱۴ درصدی همراه بوده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه راه اندازی حمل و نقل جدید با عنوان کابوتاژ در شمال کشور یکی از دلایل این افزایش صادرات است، تصریح کرد: در آینده نزدیک با الحاق پایانه ریلی آستارا به منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان، حمل و نقل چند وجهی راه اندازی می شود.

وی همچنین در بازدید از بندر چمخاله لنگرود به ظرفیت های گردشگری این منطقه اشاره کرد و یادآورشد: توسعه صنعت گردشگری یکی از سیاست های سازمان بنادر و دریانوردی است که طی چند ماه گذشته مطالعات آن در این بندر با محوریت تفریحی، گردشگری دریایی و ورزش های آبی انجام شده است.

چراغی در ادامه با بیان اینکه اقدامات لازم برای برگزاری مناقصه ساخت بندر به صورت EPC نهایی شده است، افزود: آگهی مناقصه عمومی برای انتخاب پیمانکار ساخت بندر چمخاله تا اواسط مرداد سال جاری منتشر می شود.

وی در بازدید از بندر کیاشهر این بندر راحلقه مهم در شبکه مارینا و گردشگری دریایی استان گیلان عنوان کرد و ادامه داد: برنامه ریزی لازم برای ایجاد تحول در این بندر و رونق دوباره آن از سوی سازمان انجام شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان