Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل ثبت احوال گیلان از ثبت هشت هزار و ۶۴۷ مورد واقعه ولادت طی چهارماهه نخست سال جاری در این استان خبرداد و گفت: اسم ائمه اطهار(ع) بیشترین اسامی انتخابی برای نوزادان گیلانی است.

قاسم روحانی فر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۱۴ هزار و ۹۷ مورد درخواست دریافت کارت ملی هوشمند در استان گیلان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه استان گیلان یکی از استان های فعال در زمینه صدور کارت ملی هوشمند در کشور است، افزود: از ابتدای اجرای این طرح نیز تاکنون یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۲۳۵ درخواست دریافت کارت ملی ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال گیلان با اشاره به اینکه این استان دارای دو میلیون و ۵۳۰ هزار نفر است، گفت: از این تعداد دو میلیون و ۸۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در استان گیلان ۹۲ دفتر در قالب ۳۸۳ ایستگاه به درخواست های شهروندان گیلانی برای دریافت کارت ملی هوشمند پاسخ می دهند.

روحانی فر همچنین یادآورشد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۶ هزار و ۲۰۷ فقره شناسنامه برای شهروندان گیلانی نیز صادر شده است.

وی به ثبت واقعه حیاتی اعم از ولادت، وفات، ازدواج و طلاق اشاره و تصریح کرد: براساس آمارهای اعلام شده درچهار ماهه نخست سال جاری در زمینه ثبت واقعه ازدواج در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته شاهد افزایش هستیم.

مدیرکل ثبت احوال گیلان به ثبت هشت هزار و ۶۴۷ مورد واقعه ولادت در چهارماهه نخست سال جاری اشاره کرد و افزود: میزان ثبت واقعه ولادت در مهلت قانونی در استان گیلان ۹۹.۷۳ درصد است.

وی همچنین به بیشترین اسامی انتخابی برای نوزادان گیلان نیز اشاره کرد و گفت: فاطمه، آوا، نازنین زهرا برای دختران و امیرعلی، ابوالفضل و آراد برای پسران بیشترین اسامی انتخابی برای نوزادان گیلانی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان