Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندارگیلان با بیان اینکه اظهار داشت: پرداخت تسهیلات باید منجر به ایجاد شغل برای دریافت کنندگان شود تا با درآمد حاصل از آن بتوانند اقساط را پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که با حضور مدیر کل دفتر اقتصادی و سرمایه گذاری وزارت جهاد کشاورزی، رئیس اداره کل اعتبارات و سرمایه گذاری بانک کشاورزی و مدیر پروژه اشتغال و سرمایه گذاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، به هدف گذاری صورت گرفته جهت تدوین طرح ها به صورت 2 برابر سهم تعیین شده برای شهرستان ها اشاره و تصریح کرد: طرح های معرفی شده 1.7 برابر سهم هر شهرستان است که با این رقم به میانگین هدف گذاری شده نزدیک شده ایم.

وی برضرورت افزایش سرعت بررسی پرونده ها و پرداخت تسهیلات در سطح بانک ها تأکید نمود و گفت: مدیران بانک های عامل استان در خصوص شهرستان هایی که از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند برای تغییر رویه با جدیت ورود کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه نباید کیفیت پرداخت تسهیلات را فدای کمیت آن کنیم اظهار داشت: پرداخت تسهیلات باید منجر به ایجاد شغل شود تا وام گیرندگان با درآمد حاصل از آن بتوانند اقساط را پرداخت کنند.

استاندار گیلان افزود: باتلاش های صورت گرفته در این جلسه شاهد رشد پرداخت تسهیلات نسبت به گذشته هستیم که امیدوارم این روند استمرار داشته باشد.

وی تصریح کرد: باید با استمرار تلاش های موجود علاوه بر افزایش میزان پرداخت های تسهیلات از هرگونه انحراف نسبت به اهداف تعیین شده جلوگیری شود.

استاندار به وجود ظرفیت ها و محدودیت های مختلف در استان گیلان اشاره و خاطر نشان کرد: واحدهای تولیدی متوسط و بزرگ در استان گیلان صرفاً در شهرک های صنعتی تعریف می شوند که پرداخت این تسهیلات به آنان مقدور نیست و یکی از دلایل وجود فاصله بین استان گیلان با استان های دیگر محدودیت هایی از این قبیل است.

وی با اشاره به اینکه میزان ایجاد اشتغال در واحدهای کوچک نسبت به واحدهای متوسط و بزرگ بیشتر است اظهار داشت: تأکید ما براین است تا طرح های واحدهای تولیدی به غیر از محدوده طرح های هادی که منجر به تخریب محیط زیست و منابع طبیعی می شود، اجرا نشود.

دکتر سالاری افزود: در ایجاد واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی با توجه به سازگاری با محیط زیست و منابع طبیعی استثنا قائل شدیم و دستگاه ها در این خصوص اطلاع رسانی شایسته ای داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: پرداخت تسهیلات با مبالغی همچون 10 میلیارد تومان برای ایجاد تنها 50 ظرفیت شغلی جزء اولویت های ما نیست.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر اینکه حفظ محیط زیست در استان های شمالی نسبت به استان های دیگر از اهمیت خاصی برخوردار است گفت: با وجود تراکم جمعیتی در استان های شمالی باید تلاش کنیم تا سهم بیشتری از تسهیلات اشتغالزایی را دریافت کنیم.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در استان گیلان در بخش خدمات و گردشگری طرح های بیشتری را به خود اختصاص داده گفت: در پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی انحراف از هدف گذاری تعیین شده بسیار است که تلاش کردیم در معرفی طرح ها برای افراد صرفاً بدهی ایجاد نشود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان