Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از ایجاد دو پست اسکله تفریحی در تالاب انزلی خبر داد.

حسین چراغی عصر امروز در آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی اظهار داشت: شهید محمود صارمی با رشادت و ایثارگری خود نشان داد که دفاع و ترویج آرمان های انقلاب اسلامی حد و مرز نمی شناسد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به شاخصه های یک خبرنگار حرفه ای و انقلابی افزود: تبادل اخبار و اطلاعات به عنوان یک حق اساسی و حفظ مصالح عموم و نظام اسلامی بایستی همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه رسانه ها همواره باید آزادی عمل بیشتری در نشر اخبار داشته باشند تصریح کرد: اجرای دستورالعمل های اخلاقی و اسلامی در جمع آوری و تفسیر اخبار یکی دیگر از ویژگی های مهم در حوزه رسانه است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه خبرنگاران گیلانی از افتخارات حوزه رسانه منطقه هستند گفت: استان گیلان یکی از استان های مهم و استراتژیک کشور در حوزه بندری و دریایی است که نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه در نشر اخبار مرتبط با این حوزه را دوچندان می کند.

چراغی با اشاره به اینکه صنعت حمل و نقل دریایی و فعالیت های بندری در استان گیلان پیشینه تاریخی دارد افزود: بندرانزلی یکی از بنادر تاریخی و با سابقه در کشور است که لازم است خبرنگاران و اصحاب رسانه توجه بیشتری را در نشر اخبار در این حوزه داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های بسیار خوب منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا نیز گفت: بندر آستارا نیز از سرمایه های استان گیلان به شمار می آید که خوشبختانه با تلاش های بخش خصوصی توانسته در راستای تولید ثروت و اشتغال برای منطقه و کشور نقش آفرینی کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به برنامه ها و سرمایه گذاری های صورت گرفته در حوزه بندری و دریایی گفت: در راستای توسعه صنعت بندری و دریایی و همچنین ایجاد اشتغال، دو پست اسکله تفریحی با استانداردهای بین المللی در تالاب بندرانزلی ایجاد می شود که هم اکنون در حال احداث آن هستیم.

چراغی با بیان اینکه سال گذشته 3 پست اسکله به طول 180 متر در بندرانزلی احداث شد، افزود: در راستای توسعه پسکرانه ها نیز 475 درصد به ظرفیت انبارهای موجود در بندرانزلی افزوده شد و صددرصد ظرفیت مخازن روغنی در حوزه ترانزیت را نیز افزایش دادیم.

وی در خاتمه با قدردانی از زحمات و تلاش های خبرنگاران در انتشار اخبار بندری و دریایی بر لزوم توجه و شناساندن هر چه بیشتر بنادر گیلان در رسانه های مکتوب و مجازی تاکید کرد.

به گزارش تسنیم، در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس از خبرنگاران و اصحاب رسانه فعال در حوزه بندری و دریایی تجلیل به عمل آمد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان