Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: رتبه امنیت اجتماعی و عمومی استان گیلان رتبه مطلوبی بوده و گیلان جزء ۱۰ استان برتر کشور  در حوزه امنیت  اجتماعی و عمومی است.

سردار محمدرضا اسحاقی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان گیلان با اشاره به اینکه خبرنگاران  تلاش گسترده ای در راستای تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی به موقع دارند اظهار داشت: خبرنگاران در راستای فعالیت خود احساس دین و مسئولیت می کنند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه خبرنگاران دغدغه مندان جامعه هستند و حس مسئولیت پذیری ویژه ای در جامعه دارند تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی جامعه گله مندی و انتقادات مردم از مسئولان باید ریشه یابی و  شفاف ساری شود.

سردار اسحاقی با تاکید بر اینکه خبرنگاران پل ارتباطی مردم و مسئولان هستند و رساندن دغدغه و مطالبات مردم به مسئولان از سوی خبرنگاران به درستی محقق می شود خاطرنشان کرد: دغدغه مندی خبرنگاران تنها در راستای رفع مشکلات، موانع و بالندگی همه جانبه جامعه است.

وی با اشاره به اینکه احساس مسئولیت پذیری اصحاب رسانه امری پسندیده است و این قشر زحمتکش همواره مسئولیت خواهی مدیران و مسئولان را دنبال می کنند تاکید کرد: 17 مرداد سالروز شهادت شهید صارمی بهانه ای برای پاسداشت مقام و جایگاه ویژه اصحاب رسانه است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه شهدای گرانقدری در عرصه فعالیت های رسانه ای جان خود را فدا کردند تاکید کرد: شهدای این عرصه حتی در خارج از مرزهای ایران اسلامی برای روشنگری و حقیقت طلبی جان خود را نثار انقلاب اسلامی کرده اند.

سردار اسحاقی با تاکید بر اینکه عرصه کار خبرنگاری به طور حتم عرصه ای دشوار و طاقت فرسا است خاطرنشان کرد: تمامی داشته های ایران اسلامی از استقلال، آزادی، امنیت و آرامش در سایه فداکاری و از جان گذشتگی شهدا به ارمغان آمده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه در شرایط کنونی هر روز در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی نیازمند از جان گذشتگی، ایثار و توانمندی هستیم گفت: کار، تلاش و مسئولیت پذیری بیشتر در جامعه امروز ضروری و حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه پلیس در راستای کاهش برخی سختگیری های عرصه فعالیت اصحاب رسانه تلاش می کند تا سخت گیری های حوزه فعالیت این قشر کاهش یابد گفت: در حوزه انتظامی ماموریت های خلق الساعه است و فعالیت رسانه ای در این عرصه گاه با محدودیت هایی مواجه است و تلاش است از این سختگیری ها کاسته شود.

سردار اسحاقی با تاکید بر اینکه هر چه نشست ها و ارتباطات اصحاب رسانه با پلیس بیشتر شود بخش عمده ای از موانع قانونی در این عرصه برطرف می شود افزود: برخی مشکلات و محدودیت ها در این حوزه به دلیل ارتباطات ناکافی این دو قشر با یکدیگر است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه این نشست تنها به منظور تجلیل و قدردانی از اصحاب رسانه برگزار شده و ارائه گزارش عملکرد در این مراسم انجام نمی شود  خاطرنشان کرد: در مراسم تجلیل روز خبرنگار باید به طور مطلوب از تلاش این اقشار زحمتکش تقدیر و تجلیل شود.

 سردار اسحاقی با اشاره به اینکه خبرنگاران نگاهی مثبت و خیراندیش در راستای افزایش امنیت در جامعه دارند و در استان گیلان شرایط امنیتی مطلوب است تصریح کرد: استان گیلان جزء استان های امن کشور محسوب می شود و این امر یک افتخاری است.

وی با بیان اینکه رتبه امنیت اجتماعی و عمومی استان گیلان رتبه مطلوبی بوده و گیلان جزء 10 استان برتر کشور در حوزه امنیت  اجتماعی و عمومی است تاکید کرد: این افتخار به طور حتم با مشارکت مردم محقق شده و ارتقای این رتبه مطلوب با افزایش مشارکت های مردمی امکان پذیر می شود.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه مردم گیلان مردمی فرهنگی و مقید به قانون هستند و بخش گسترده ای از امنیت حاکم بر استان به واسطه همکاری و مشارکت مردم محقق شده است گفت: امنیت در بستر مشارکت مردم تولید، حفظ و نگهداری می شود.

سردار اسحاقی با اشاره به اینکه قشر فرهیخته رسانه در تولید، حفظ و نگهداری این نعمت بزرگ تاثیرگذار هستند خاطرنشان کرد: امنیت زیرساخت حوزه های مختلف عرصه های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است.

وی با بیان اینکه نقش خبرنگار در ایجاد امنیت روانی و اجتماعی جامعه نقشی  بی بدیل است تصریح کرد: این امر یک باور است که همه اقشار جامعه در تولید و حفظ امنیت اثرگذار هستند و برخی  اقشار چون اصحاب رسانه اثرگذاری بیشتری در جامعه دارند زیرا امنیت محصول تولید جمعی است.

سردار اسحاقی با اشاره به اینکه در جریان انداختن  احساس امنیت در جامعه عامل موفقیت  یک جامعه است و این فرآیند هنر افرادی است که مسئولیت پذیرانه اقدامات خود را دنبال می کنند گفت: امکان و بستر ترویج رفتارهای عاقلانه و منطقی در جامعه همه روز در دست اصحاب رسانه است.

وی با بیان اینکه بازگرداندان امنیت روانی افکار عمومی در راستای افزایش امنیت از وظایف اصحاب رسانه است و این ابزار به دست خبرنگاران سپرده شده است افزود: نقش اصحاب رسانه نقشی برجسته بوده و تعهد کاری و حرفه ای این قشر موجب توسعه و رواج امنیت و امید در جامعه می شود./ منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان