Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با تأکید بر اینکه خریدوفروش وکالتی در دفاتر پیشخوان ممنوع است گفت: دفاتری قابل خریدوفروش هستند که در سه سال گذشته فعال باشند در غیر این صورت حق خریدوفروش ندارند.

فرزاد توکلی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار در سالن جلسات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با بیان اینکه در فروردین 97 ابلاغیه دولت برای تغییر پیشخوان های دولت اعلام شد اظهار کرد: با تغییر ساختار پیشخوان های دولت ریاست این کارگروه از استانداری گرفته و به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان منتقل شد.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه کارگروه از استانداری به مجموعه اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات منتقل شده افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز در این کارگروه حضور دارد و فعالیت این کارگروه به صورت رسمی از یک ماه گذشته آغاز شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با اشاره به وجود 606 دفتر پیشخوان در گیلان گفت: در مناطق شهری استان تعداد 428 دفاتر پیشخوان داریم که از این تعداد 379 فعال و 49 دفتر غیرفعال است.

توکلی با بیان اینکه 414 دفاتر پیشخوان روستایی در استان داریم افزود: از این تعداد دفاتر پیشخوان 190 دفتر فعال و 224 دفتر غیرفعال هستند.

وی با ابراز مخالفت از خریدوفروش مجوز پیشخوان ها بیان کرد: دفاتر غیرفعال خدمات الکترونیکی قرار بود به مردم خدمات ارائه دهند که چنین نشد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با بیان اینکه درآمدی بر اساس دریافت قبوض در پیشخوان های روستایی وجود ندارد گفت: از این قبیل خدمات، مانند پرداخت قبوض در حوزه پیشخوان های روستایی محقق نشده و برخی از این دفاتر به کلی غیرفعال هستند.

توکلی با اشاره به اینکه به ازای هر 10 هزار نفر جمعیت نیاز به یک دفتر پیشخوان است تصریح کرد: تأسیس تعداد بالای دفاتر بدون برنامه ریزی بود و از این پس فرمانداران می توانند پیشخوان های غیرفعال را به مناطق که به دفتر نیاز دارند منتقل کنند.

وی با اشاره به اینکه به پیشخوان های که دوباره فعال شوند تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت خواهد شد افزود: ساعات کار دفاتر پیشخوان مانند ساعت کار ادارات دولتی بوده و به هیچ وجه حق تعطیلی ندارند و در کلیه دفاتر باید نرخ نامه وجود داشته باشد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با بیان اینکه برخی از پیشخوان ها باید در ارائه خدمات به مردم دقت بالایی داشته باشند افزود: باید دفاتر پیشخوان در پرفراژها دقت بالای داشته باشند و مردم نیز اگر در دفاتر با خلاف قانونی مواجه شدند می توانند شکایت خود را با شماره گیری 33130462 و یا در سایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی gilan.ict.gov.ir ثبت کنند.

توکلی با تأکید بر اینکه خرید فروش وکالتی در دفاتر پیشخوان ممنوع است گفت: دفاتری قابل خریدوفروش هستند که در سه سال گذشته فعال باشد در غیر این صورت حق خریدوفروش ندارند.

وی با اشاره به اینکه بالای 20 پرونده در مورد خریدوفروش غیرمجاز در استان داریم تصریح کرد: فراینده های تمدید، انتقال مکان و واگذاری به غیر در سایت اداره موجود است و اداره های در شهرستان ها به عنوان اداره ICT استان نداریم و مدیران پست شهرستان ها را به عنوان نماینده خود معرفی کردیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با بیان اینکه متقاضیان تلفن ثابت درخواست خود را در سایت WWW.TCI.IR ثبت کنند گفت: مخابرات باید بعد ثبت متقاضی شرایط را بررسی کند و بعد اعلام کند که آیا توانایی دادن امتیاز به فرد را دارد و اعلام جمله امکانات نداریم توسط مسئولان دیگر معنی ندارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان