Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تأکید برلزوم تغییر در تیم اقتصادی دولت، گفت: وجود مشکل در بازار ارز ناشی از بی کفایتی برخی از برنامه ریزان است.

سید کاظم دلخوش ظهر یکشنبه در مراسم تکریم از زحمات ۱۱ ساله حجت الاسلام اسماعیل صدیقی امام جمعه سابق شهرستان صومعه سرا که در مصلای مسجد جعفری برگزار شد، اظهار کرد: حجت الاسلام صدیقی همکاری و تعامل خوبی در حوزه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی با مسئولان شهرستان داشتند.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در حوزه دینی و فرهنگی از سوی امام جمعه شهرستان صومعه سرا در ۱۱ ساله گذشته، افزود: تلاش شده تا با برگزاری برنامه های مختلف به نیازهای دینی و فرهنگی مردم پاسخ داده شود.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه مسئولیت ها موقتی است، گفت: مسئولان باید از فرصت کوتاه مسئولیت برای ارائه خدمات به مردم و بهبود معیشت آنها استفاده کنند.

ستاد نماز جمعه محلی برای تحکیم وحدت و همبستگی در جامعه

وی در ادامه با اشاره به اینکه نزدیکی مسئولان به مردم و پاسخگو بودن آنها سبب دلگرم شدن مردم به مسئولان و نظام می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط سخت امروز ستاد نماز جمعه کشور و استان گیلان باید محلی برای ایجاد وحدت، اتحاد و همبستگی بیشتر در جامعه شوند.

دلخوش با بیان اینکه امروز هرگونه چپ روی و راست روی تند محکوم است، تصریح کرد: دشمنان با ایجاد جنگ اقتصادی که سخت تر از جنگ نظامی است به دنبال خدشه وارد کردن به نظام و نابودی انقلاب اسلامی هستند.

وی همچنین با اشاره به پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا مبنی برای مذاکره بدون پیش شرط با مقامات ایرانی، تصریح کرد: این پیشنهاد جزء خفت و خواری برای نظام چیزی به دنبال ندارد و به همین دلیل مسئولان نظام و مردم با هرگونه مذاکره با آمریکا مخالفت می کنند.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی به وجود مشکلات اساسی در حوزه های مختلف در سطح کشور اشاره کرد و افزود: برای حل این مشکلات باید نگاه ما به توان و ظرفیت های داخلی باشد زیرا خارجی ها هیچ گام مثبتی برای ایران برنخواهند داشت.

وی با تأکید بر پشتیبانی مردم و مسئولان از نظام و انقلاب اسلامی، ادامه داد: در جنگ هشت ساله نیز همه مردم و از هر اقلیت و دینی و با هر پست و مقام و شخصیت اجتماعی در جبهه ها حضور یافته و از انقلاب و نظام دفاع کردند. امروز نیز همان دیدگاه در جامعه وجود دارد.

نبود برخورد جدی با مفسدان اقتصادی

دلخوش با بیان اینکه در این میان مردم از وجود مشکلات و ناملایمات نیز نگران و ناراحت هستند، گفت: در این میان فضای ناسالم مجازی و تشویش اذهان عمومی، تهمت و توهین به برخی از مسئولان نظام این فضا را متشنج کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شرایط امروز کشور نیز به دلیل وجود برخی بی کفایت ها از سوی برنامه ریزان است، خاطرنشان کرد: نوسان بازار ارز و طلا نیز براساس دلیل وجود همین بی کفایت های رخ داده است.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی تمرکز بر بازار ارز و طلا و بی توجهی به بازار کالاهای اساسی را غیرقابل قبول دانست و گفت: نباید مسئولان ارشد و حتی قانونگذاران تمام توجه خود را معطوف به یک حوزه کنند.

وی نبود برخورد جدی با مفسدان هم در حوزه اقتصادی و هم حاکمیتی را یکی دیگر از مشکلات برشمرد و افزود: باید تعدادی از این فاسدان اقتصادی برای عبرت دیگران اعدام شوند.

دلخوش با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت نیازمند ترمیم و تغییر است، ادامه داد: نداشتن برنامه درست در حوزه اقتصادی به هیچ عنوان قابل قبول نیست. باید با دریافت کنندگان ارز دولتی که تخلف کرده اند نیز برخورد قاطع شود.

وی با اشاره به اینکه در میان نهاد نماز جمعه نیز در ایجاد آرامش در جامعه و بیان واقعیت ها باید نقش آفرین باشد، اظهار کرد: امروز دشمن مسئولان صدیق نظام را زیر حملات و هجمه های خود قرار داده اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان