Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستارا در مجلس گفت : کار احداث نیروگاه تولید برق با مشارکت بخش خصوصی در آستارا به زودی آغاز می شود.

ولی داداشی اظهار داشت: کار احداث نیروگاه تولید برق با ظرفیت تولید 15 تا 25 مگاوات و با مشارکت بخش خصوصی به زودی در آستارا آغاز می شود و با راه اندازی آن مشکلات شهرستان در این حوزه تاحدود زیادی رفع می شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس عنوان کرد: در گذشته یک ایستگاه پست برق در داخل شهر آستارا وجود داشت اما به دلایلی به خارج از شهر منتقل شد به همین خاطر در زمان اوج مصرف برق در بسیاری از نقاط شهر آستارا مشکلاتی در این زمینه برای شهروندان و اهالی ایجاد می شود.

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس ابراز داشت: در حال حاضر به علت مشکلات متعدد شهروندان و مراجعات بسیار زیاد آن ها به علت کمبود برق رایزنی های لازم جهت برطرف شدن سریع این مشکل آغاز شده که امیدواریم نتیجه آن به استقرار سریع تر ایستگاه پست برق در شهر آستارا بیانجامد.

داداشی با بیان این نکته که میزان تولید و مصرف برق در آستارا به ویژه در ساعات اوج مصرف با هم متفاوت است عنوان کرد: میزان مصرف برق آستارا در زمان های اوج مصرف به حدود 60 مگاوات می رسد در حالی که ظرفیت فعلی تولید برق در این شهرستان جوابگوی این نیاز نیست.

وی در مورد تأمین بودجه و اعتبارات لازم جهت استقرار پست جدید برق شهر آستارا نیز عنوان کرد: پس از رایزنی های بسیار توانستیم برای ایجاد مجدد پست ثابت برق در داخل شهر آستارا 30 میلیارد تومان اعتبار را مصوب کنیم که پیگیری ها جهت تخصیص و جذب آن همچنان ادامه دارد.

نماینده مردم آستارا در مجلس یکی دیگر از برنامه های عمرانی این شهرستان را آسفالت راه های روستایی اعلام کرد و گفت: در سال گذشته حدود 5 هزار تن سهمیه قیر برای آسفالت راه های شهرستان آستار در نظر گرفته شد که بلافاصله پس از تحویل آن عملیات آسفالت راه ها آغاز می شود.

داداشی با اعلام اینکه از سهیه قیر در نظر گرفته شده هزار و 50 تن آن آماده تحویل است افزود: تقریباً نصف راه های روستایی شهرستان آستارا در برنامه و اولویت نخست اجرای عملیات آسفالت هستند و آسفالت مابقی نیز به تناوب و پس از اجرای این مرحله در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه طرح موسوم به نهضت آسفالت در شهرستان آستارا را مورد تأکید ویژه قرار داد و خاطرنشان کرد: بهسازی و آسفالت راه های روستایی و کمک به مناطق محروم یکی از مهم ترین محورهای برنامه ریزی در شهرستان آستارا است که باید برای تحقق هرچه بیشتر آن تلاش شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان