Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه عوامل درونی کشور مانع از رفع مشکلات است گفت: همه مسئولان وظیفه خدمتگزاری داشته و نباید بیهوده در عرصه خدمت حضور داشته باشند، اگر روحیه خدمت ندارند چه مرضی دارند که به هر زحمتی می خواهند باج بستانند و تاراج کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر رشت با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب برای حل مشکلات مردم اظهار کرد: بخشی از مشکلات جامعه وابسته به خارج است چراکه ما سال های تحریم را سپری کرده و مردم نیز صبوری کردند اما مشکلات امروز جامعه باید واکاوی شود.

وی با تأکید بر اینکه عوامل درونی کشور مانع از رفع مشکلات است افزود: عدالت همراه با معنویت و تقوای الهی در مسئولان اجرایی کشور مفقود و به آن توجه نشده و این در حالی است که رهبر فرزانه انقلاب بارها فرموده اند که در عدالت هم عقلانیت و هم معنویت باید توأمان موردتوجه باشد.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه امروز عده ای نگون بخت از مردم حمایت کرده و ادای دلسوزی درمی آورند بیان کرد: این افراد در این سو آن سوی کشور برای از بین بردن ارزش ها به حمایت صوری از مردم دست می زنند.

وی با اذعان به اینکه مردم چشم به رهبر خود دوخته و آگاه هستند تصریح کرد: در دوره ای از نظام اسلامی پس از جنگ تنها به رشد و شکوفایی اقتصادی توجه و عدالت مغفول ماند و پس ازآن توسعه سیاسی بر توسعه اقتصادی مقدم دانسته شد و پس ازاین دوره به عدالت توجه اما معنویت نادیده گرفته شد و در آخرین دوره عدالت و معنویت همگی فدا شد.

فلاحتی با اشاره به وضعیت بانک ها بیان کرد: عدم نظارت درست، بانکداری را به سمت رباخواری پیش برد و این هایی که وام های میلیاردی بدون ضمانت می گیرند چگونه در پیشگاه خداوند پاسخگو خواهند بود.

وی نفوذ اشرافی گری را در مسئولان بیشتر عنوان کرد و افزود: زندگی ها، اتومبیل ها و آمدوشدهای کذایی در طراز این مردم نیست، حقوق های نجومی چه شد؟ دستگاه قضا چه کرد؟ حداقل باید دل مردم را خنک می کردند.

خطیب جمعه رشت با اشاره به تأکید امیرالمؤمنین (ع) مبنی بر اهمیت تقوا در مسئولان جامعه گفت: همیشه باید کسانی بالای سر ما مسئولان باشند و به ما تذکر دهند.

وی با اذعان به اینکه مردم ما بسیار دقیق هستند بیان کرد: رسانه ها باید منصفانه مطالبه گر دردهای مردم از مسئولان باشند، همه مسئولان وظیفه خدمتگزاری داشته و نباید بیهوده در عرصه خدمت حضور داشته باشند، اگر روحیه خدمت ندارند چه مرضی دارند که به هر زحمتی می خواهند باج بستانند و تاراج کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به خطبه ۹۹ نهج البلاغه بیان کرد: یکی از ویژگی انسان ها سبقت گرفتن در قدرت، زر و زور دنیا است.

وی با بیان اینکه نباید در دنیا با مردم مسابقه داد گفت: میرزا یحیی شیرازی می فرمود در مسائل مادی نباید مسابقه داد چراکه مردم با تمام قوا به جنگ شما می آیند و نباید مغرور دنیا شویم چراکه دنیا مملو از رنج و محنت است.

فلاحتی عزت و افتخارات دنیا را فانی عنوان کرد و افزود: زینت های دنیا نابود شدنی است و نباید دل بسته وابستگی های دنیا شویم.

وی با اشاره به سالروز ورود آزادگانِ سرافراز به وطن گفت: آزادگان ذخایر کشور ما هستند و ما امروز نه تنها نباید در اسارت دشمن قرار بگیریم بلکه باید جوانان را از خطر این اسارت باز داریم.

خطیب جمعه رشت با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص) درباره ازدواج دیرهنگام بیان کرد: کسی که به دلیل ترس از مسائل مادی ازدواج نمی کند به خداوند سو ظن دارد.

فلاحتی با بیان اینکه غیرت جوانان امروز اجازه نمی دهد به دست دیگری نگاه کند گفت: این حاکی از عزت مداری است که به دلیل مشکلات مالی ازدواج خود را به تأخیر می اندازند تا بتوانند دست در جیب خودشان داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه نباید از خوف مسائل مادی ازدواج را به تأخیر انداخت افزود: قرآن وعده داده که اگر زنان و مردان فقیر باشند و ازدواج کنند خداوند آن ها را از فضل و نعمت خود بهره مند می کند.

امام جمعه رشت ازدواج را سنت مستحب الهی دانست و گفت: نمازی که انسان متأهل می خواند بیشتر از شخص مجرد در پیشگاه خداوند پذیرفته و اجر دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان