Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان :

افتتاح 116 پروژه راه و شهرسازی گیلان در هفته دولت

چاپ کد خبر: 68586 |

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: در هفته دولت امسال 116 پروژه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان افتتاح می‏ شود.

علی خاوری، امروز در جلسه راه و شهرسازی گیلان گفت: هفته دولت فرصت مناسبی است تا ارائه خدمات به مردم تسریع یابد و هر ساله در این هفته مهم و ارزشمند پروژه‏ های زیادی در شهرستان، استان و کل کشور در راستای خدمت رسانی هرچه بیشتر به ملت ایران به بهره‏ برداری می‏ رسد.

وی با اشاره به اینکه در هفته دولت امسال 116 پروژه با اعتباری بالغ 128 میلیارد تومان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان افتتاح می‏ شود، افزود: این طرح ها شامل؛ افتتاح 717 واحد مسکن مهر در گیلان، بهسازی و روکش آسفالت راههای اصلی و فرعی بطول11.3 کیلومتر،احداث،بهسازی و روکش راههای روستایی جمعا بطول276.67 کیلومتر، احداث پل ارتباطی احداث ساختمان بخشداری دیلمان،احداث اداره استاندارد لاهیجان واحداث فاز اول ساختمان فرمانداری آستارا است که با اجرای این پروژه ها بالغ بر 20هزار و 142 خانوار از نعمت راه آسفالته و مسکن برخوردار می شوند.

مهندس خاوری با بیان اینکه از مجموع 9 هزار و 130کیلومتر راه روستایی در استان، بیش از 4 هزار و 839 کیلومتر آن از آسفالت برخوردار است، تصریح کرد: تا دوسال قبل متوسط پوشش آسفالت در راههای روستایی گیلان از حد کشوری پایین تر بوده اما طی سالهای اخیر با نگاه ویژه دولت و کوشش مجموعه راه و شهرسازی استان و همت بخش خصوصی روند عملیات آسفالت راههای روستایی شدت گرفته و این رقم به 53 درصد رسیده است.

وی افزود: درحوزه مسکن مهر نیز از مجموع 51هزار و 370 واحد تعهدات راه و شهرسازی استان،با احتساب واحدهای تحویلی هفته دولت بالغ بر 41هزار و 339واحد به متقاضیان واگذار شده است.

مدیر اداره کل راه وشهرسازی گیلان خاطرنشان کرد: اهتمام و رویکرد دولت در طی سالهای اخیر برای بهبود جبران عقب ماندگی در مناطق روستایی و بهبود کیفیت زندگی مردم بیشتر شده و اقدامات موثر دولت در ابعاد مختلف گسترش یافته و دستگاههای اجرایی را در زمینه تحقق این امر بسیج کرده است و مسلما نقش دولت تاکنون در این زمینه مشهود و پر رنگ بوده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان