Tuesday، 25 June 2024 | سه شنبه، 05 تیر 1403
1 2

گیلانیان : گردشگران داخلی و خارجی و همچنین علاقه مندان به هنرهای تجسمی ،شهریور ماه امسال به سومین جشنواره مجسمه های شنی در شهرستان لنگرود گیلان دعوت شدند.

مجسمه های شنی بااستفاده از ترکیب هنر،صنایع دستی و استفاده ازبازی های خلاقانه و ماجراجویی تجسمی برای ساخت یک فرم هنری جالب و تخیلی توسط کودکان وبزرگسالان خلق می شود.

مجسمه های شنی با تاکید بر زیبایی شناسی برای ایجادآگاهی ،شوروشوق،انتشارهنر،توسعه وتعمیم زیباشناسی هنرمعاصر درمیان عموم مردم انجام می پذیرد و به مثابه رسانه ای برای گسترش آگاهی درمورد مسائل اجتماعی ،بهداشت،حمایت ازمحیط زیست و همچنین مسائل صلح جهانی است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود، با اشاره به برگزاری سومین جشنواره مجسمه های شنی به میزبانی این شهرستان گفت: ارتقای سطح کیفی فرهنگ بصری، کشف استعدادهای ناشناخته در زمینه مجسمه سازی و هنرهای محیطی از اهداف این جشنواره است.

سهراب مقدسی افزود: معرفی شهرستان لنگرود بعنوان یکی از قطب های گردشگری شمال کشور ، جذب گردشگران خوش ذوق داخلی و خارجی، پاسداشت ساحل دریا به عنوان یکی از مهم ترین مصداق های محیط زیست و اشاعه فرهنگ پاک نگه داشتن طبیعت از دیگر اهداف برگزاری جشنواره یادشده است.

وی با اشاره به داوری آثار توسط استادان برجسته هنرهای تجسمی کشور، تصریح کرد: حسین طوسی، محمد ذبیح الله و عباس مجیدی، هیئت داوران این جشنواره را تشکیل می دهند.

مقدسی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال طرح برای شرکت در این جشنواره، سی ام مردادماه جاری است، افزود : تعداد اعضای تیم شرکت کننده در جشنواره نباید بیش از دو نفر باشد و مسئولیت تمامی بخش ها از جمله ثبت نام، پذیرش و اخذ جایزه تنها به عهده یک نفر به عنوان سرگروه است.

وی با اشاره به برگزاری سومین جشنواره مجسمه های شنی لنگرود در روزهای هشتم و نهم شهریورماه ٩٧، اضافه کرد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این جشنواره می توانند به تارنمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مراجعه و یا با شماره تلفن های ٠١٣٤٢٥٢٣١٠٠ و ٠٩١١٨١٠٣١٧٠ تماس بگیرند./ منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان