Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت خطاب به مسئولان بیمه گفت: درآمد کشاورزان آن قدر زیاد نیست که توان پرداخت حق بیمه را داشته باشند و شایسته است مسئولان استان و متولیان امر بیمه به مناطق آسیب زده رسیدگی کرده تا زندگی کشاورزان در این آسیب مختل نشود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی صبح امروز در خطبه های عید قربان با تبریک این عید الهی اظهار کرد: عید قربان روز بندگی خدا، بندگان صالح خدا و عرض ادب و بندگی به پیشگاه خداوند عزوجل و مهربان است.

وی با بیان اینکه خداوند هیچ گاه بنده خود را رهانکرده و دستگیر او خواهد بود افزود: اگر پروردگار متعال بخواهد به کسی خیروبرکتی اراده کند هیچ قدرتی یارای مقابله با آن را ندارد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مردم مسلمان ایران بهترین الگو برای دنیا هستند تصریح کرد: خداوند اراده کرده که مردم مسلمان ایران دارای خیروبرکت باشد و به عنوان الگو در دنیا محسوب می شوند و تا زمانی که اراده پروردگار بر این خیر باشد هیچ قدرتی نمی تواند مانع بزرگی ایران اسلامی باشد.

فلاحتی با اشاره به سرکشی خود در نحوه آب رسانی به مزارع کشاورزی گفت: باوجود مشکلات آب در آغاز فصل کشاورزی، به حول قوه الهی محصول ها به ثمر نشست اما بارش باران های اخیر باعث آسیب دیدن برنج در شالیزارها شده است.

امام جمعه رشت با اذعان به روند برداشت برنج در شالیزار بیان کرد: خوابیدن برنج دو حالت را با خود به همراه دارد بنابراین، اگر ساقه های برنج هنوز دانه نداده باشد یعنی اگر هنوز در مرحله شیره برنج بوده و در این باران خوابیده باشد متأسفانه هیچ ثمری برای کشاورزان نخواهد داشت.

فلاحتی با اشاره به حالت دوم آسیب باران های اخیر به شالیزارها تصریح کرد: اگر دانه های برنج رسیده باشد و به دلیل باران آسیب دیده باشد، برنج ها مرغوب نبوده و تلاش کشاورزان به صورت مطلوب به ثمر ننشسته است.

وی خطاب به مسئولان بیمه گفت: درآمد کشاورزان آن قدر زیاد نیست که توان پرداخت حق بیمه را داشته باشند و شایسته است مسئولان استان و متولیان امر بیمه به مناطق آسیب زده رسیدگی کرده تا زندگی کشاورزان در این آسیب مختل نشود.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه درآمد زندگی کشاورزان از طریق کاشت و برداشت برنج تأمین می شود افزود: مسئولان بیمه به کشاورزان رسیدگی کنند تا آسیب کمتری متوجه این عزیزان شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان