Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2
رئیس هیئت تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها :

حجم تخلفات در سازمان هدفمندی یارانه ها بسیار بالاست

چاپ کد خبر: 68680 |

گیلانیان : رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها در مجلس گفت: گزارش این هیئت از سازمان هدفمندی یارانه ها به احتمال زیاد تا پایان شهریور جمع بندی می شود.

جبار کوچکی نژاد اظهار داشت: نمایندگان ویژه هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها در حال بررسی عملکرد و تخلف دستگاه های مرتبط با این سازمان هستند که در صورت ادامه همین روند، گزارش مربوطه احتمالاً تا پایان شهریور جمع بندی می شود.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها در مجلس عنوان کرد: با توجه به اینکه حجم تخلقات انجام شده در برخی دستگاه های مرتبط با سازمان هدفمندی یارانه ها بسیار بالاست این هیئت برای بررسی دقیق ابعاد این پرونده، از مجلس تمدید مهلت زمانی را خواستار شده است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان از اعزام بازرسان هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها به مراکز استان ها سخن گفت و افزود: بازدید از کارخانجات و مراکز تولیدی برای بررسی نحوه اختصاص یارانه تولید به آن ها و تفحص از سایر دستگاه های اجرایی در دستور کار این بازرسان قرار دارد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از جمع بندی گزارش نهایی هیئت تحقیق و تفحص در پایان تابستان خبر داد و ابراز داشت: در بررسی های انجام شده و به ویژه در چند وقته اخیر به تخلفات بسیار زیادی برخورد کرده ایم اما در حال حاضر از ذکر نام این دستگاه ها معذور هستیم.

وی با بیان این مسئله که همزمان با نهایی شدن گزارش هیئت تحقیق و تفحص نام این دستگاه ها افشا خواهد شد گفت: با تحویل گزارش پایانی این هیئت به مجلس، ذکر نام و اسامی این سازمان ها و دستگاه ها در کنار تخلفات انجام شده در سازمان هدفمندی یارانه ها به زودی به اطلاع مردم می رسد.

کوچکی نژاد درباره اینکه چرا تاکنون دولت هیچ اقدامی در جهت حذف یارانه دهک های پردرآمد جامعه انجام نداده است نیز تصریح کرد: مجلس چندین سال است که به این موضوع تأکید داشته و دائماً قانون وضع می کند اما در مقابل، دولت هیچ عکس العمل مثبتی در این زمینه از خود نشان نداده است.

وی از پرداخت یارانه نقدی به حدود 80 میلیون ایرانی خبر داد و در مورد آن خاطرنشان کرد: دولت از طرفی اعلام می کند که در این چند وقته حدود 3 تا 4 میلیون نفر را از گردونه یارانه بگیران حذف کرده است در حالیکه میزان پرداختی های بالای سازمان هدفمندی یارانه ها با این ادعای دولت منافات دارد.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها در مجلس عدم عمل به قانون توسط دولت را عامل اصلی افزایش نیافتن یارانه های نقدی دانست و گفت: اگر دولت به تعهداتش در جهت حذف دهک های بالا عمل می کرد امروز یارانه 45 هزار تومانی دهک های پایین با افزایش چند برابری همراه بود.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه هم اکنون نیز برخی از دستگاه ها به تعهدات خود در قبال سازمان هدفمندی یارانه ها عمل نمی کنند عنوان کرد: با این روند فعلی که برخی از دستگاه ها در پیش گرفته اند احتمال اینکه سازمان هدفمندی یارانه ها در پایان امسال نیز با کسری مواجه شود بسیار زیاد است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان