Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با بیان اینکه دولت بگوید حجم عظیم نقدینگی کجا سرازیر شده است گفت: با روی کار آمدن دولت یازدهم، میزان نقدینگی ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بوده و در سال ۹۶ نیز از سوی بانک مرکزی نقدینگی موجود بیش از دو برابر اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت با اشاره به ویژگی دولت ها در نظام اسلامی اظهار کرد: مردم باید در انتخاب دولت ها به ویژگی های مهم توجه کنند، چراکه در موقع انتخابات، برخی موارد انتخاب را فراموش کرده و به آن توجه نمی کنیم.

وی با اشاره به آغاز هفته دولت بیان کرد: کار انقلابی و جهادی، پرنشاط، شایسته سالار، مردمی، خدمتگزار، قانون مدار، فسادگریز نه فساد آفرین، از ویژگی های کار دولت در نظام اسلامی است و این دولت باید همواره از اشرافی گری دور بوده و با آن مبارزه کند.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه موقعیت مردم در قبال دولت اسلامی باید حمایت حکیمانه، نقد منصفانه و نظارت هوشمندانه باشد افزود: نقدها درباره همه دولت ها باید منصفانه بوده و دولت را از خود بدانیم نه از بیگانه و دولت را تخریب نکرده انصاف را رعایت و خیرخواه جامعه باشیم و نقدها را به نفع مردم سوق دهیم.

فلاحتی با تأکید بر اینکه باید ویژگی های یک دولت کارآمد در نظام اسلامی به درستی اجرا شود گفت: با روی کار آمدن دولت یازدهم در سال ۹۲، بر اساس اعلام بانک مرکزی میزان نقدینگی ۵۰۰ هزار میلیارد تومان بوده و در سال ۹۶ نیز از سوی بانک مرکزی نقدینگی موجود بیش از دو برابر اعلام شده است.

امام جمعه رشت با اشاره به فرمایشات رهبری معظم نظام در دو سال گذشته درباره دولت بیان کرد: رهبری بارها فرموده اند این حجم از نقدینگی به هرجایی سرازیر شود آنجا را نابود می کند بنابراین، باید این نقدینگی به سمت تولید، کشاورزی و مسکن هدایت شوند.

وی با بیان اینکه سؤال مردم در هفته دولت این است که آیا این حجم نقدینگی در صنعت، کشاورزی و مسکن سرازیر شده است یا خیر افزود: دولتی ها درباره این سؤال که آیا این حجم عظیم نقدینگی به سمت کارخانه های ورشکسته سوق پیداکرده است یا خیر پاسخ دهند.

امام جمعه رشت با اشاره به وضعیت اقتصادی زیرخط فقر کارگران گفت: کارگران با حقوق یک میلیون تومان فقیرتر از فقر بوده و با این اوضاع مشکلات بسیاری را برای این قشر زحمتکش ایجاد کرده است.

فلاحتی با انتقاد از شرایط نامطلوب بیمه ای کارگران افزود: دولت به بیمه ها بدهکار است و سؤال اینجاست که این حجم نقدینگی چه شده است؟

وی با اشاره به اهمیت پاسخگویی مسئولان خطاب به کارگزاران دولتی گفت: در هفته دولت به مردم بگویید چقدر کارخانه ایجاد، چه تعداد کارخانه های ورشکسته بازسازی و چه تعداد از کارگرهای بیکار شده را به کار برگرداندید؟

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه والله مردم اگر صداقت ببینند آرام می شوند بیان کرد: مگر مردم درصحنه حاضر نیستند؟ من به مسئولان میگویم این مردم را به این سو و آن سو ندوانید، از کاغذبازی ها بپرهیزید چراکه مردم ما عاقل هوشمند و زیرک هستند و هیچ چیز برای مردم پوشیده و پنهان نیست.

فلاحتی با بیان اینکه این نظام به آسانی به دست نیامده و محصول تلاش علمای زیادی بعد از غیبت کبری امام زمان (عج) است گفت: امروز تمام مردم دنیا انقلاب اسلامی را به عنوان الگویی برای آینده جوامع خود می دانند پس باید قدر مردم را بدانیم چراکه مردم در همه صحنه ها پای کار بوده و از انقلاب اسلامی دفاع کرده اند.

وی با بیان اینکه برخی ها در دنیا از تمکن مالی برخوردار شده و دست خدا محسوب می شوند افزود: افرادی که دارای تمکن مالی هستند باید به عنوان دست خداوند بر روی زمین از گرفتاران و کسانی که در تنگنای مالی قرار دارند حمایت کرده و مشکلات آن ها را برطرف کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به اهمیت تشکیل خانواده اظهار کرد: در اسلام وراثت، خانواده و محیط اجتماع در تشکیل خانواده مؤثر است.

وی با بیان اینکه اندیشمندان علوم اجتماعی با تأکید بر اهمیت وراثت، خانواده و محیط اجتماع در تشکیل خانواده، آن را به نام خود بیان کرده اند گفت: سالیان دور، اسلام در بیان چنین ویژگی های مهمی پیش رو بوده و آن ها را در تشکیل بنیان خانواده مهم عنوان می کردند.

فلاحتی با اشاره به اهمیت وراثت در تربیت فرزندان افزود: دانشمندان غربی نیز از تأثیر خانواده ازجمله دایی بر فرزند سخن گفته اند که سال ها قبل نیز اسلام به آن اذعان داشته است.

وی با اشاره به اینکه وراثت، خانواده و محیط اجتماعی سه ضلع مؤثر در شخصیت سازی فرد است بیان کرد: افراد در انتخاب همسر باید به ویژگی هایی ازجمله ایمان، تقوا، توجه کنند چراکه سرلوحه انتخاب درست توجه به این دو ویژگی مهم است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه تقوا عاملی است که خانواده را از آلوده شدن به گناه بازمی دارد افزود: مادر و پدری که دارای ایمان قوی و تقوای الهی هستند، جامعه از آسیب فرزندان آن ها در امان بوده چراکه شاکله شخصیتی آن ها از خانواده های باتقوا نشأت گرفته است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان