Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان از نصب تابلو و علائم جاده ای برای ایمن سازی راه های گیلان خبر داد و گفت: 50 میلیارد تومان برای این امر اختصاص یافته که تا پایان سال اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر مصطفی سالاری صبح امروز در کارگروه اجرایی ایمنی راه های استان گیلان که با حضور معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد، بخش عمده ای از سوانح و تلفات جاده ای استان را مربوط با راکبین موتورسیکلت و عابرین پیاده دانست و افزود: تعدد روستاهای همجوار و در نتیجه ورودی و خروجی نا ایمن جاده ای موجب افزایش سوانح جاده ای به ویژه در بخش عابرین پیاده و راکبین موتورسیکلت در استان شده است.

استاندار گیلان از استانداردسازی تابلوها و علائم جاده ای در استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با برنامه ریزی های انجام شده این مهم تا پایان سال جاری به اتمام می رسید و برای اجرای آن 50 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی نصب تابلو و علائم جاده را در افزایش ایمنی، کاهش سوانح جاده ای، آگاهی سازی و جلوگیری از سردرگمی مسافران موثر دانست.

وی با اشاره به احداث مراکز خدمات بین راهی کوچک در استان با نامطلوب دانستن سرعت اجرای این پروژه افزود: باید با رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران در جهت تسریع اجرای این پروژه تلاش کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان برضرورت ارائه برنامه و پیشنهاد مشخص در جهت رفع نقاط حادثه خیز و جاده ای از سوی اداره کل راهداری استان ظرف مدت 2 هفته آینده تأکید کرد و گفت: برخی از نقاط حادثه خیز را می توان با هزینه حداقلی و حتی بدون هزینه ایمن کرد.

استاندار گیلان نصب سامانه های هوشمند ثبت تخلفات رانندگی را در کاهش حوادث جاده ای موثر دانست و تصریح کرد: باید اقدامات لازم در جهت توسعه و استفاده بهینه فنی از این دوربین ها صورت گیرد.

دکتر سالاری با اشاره به نقش آموزش و پیشگیری در کاهش سوانح جاده ای با بیان اینکه آموزش و کنترل زمانی موثر است که زیرساخت ها و امکانات اولیه آن وجود داشته باشد اظهار داشت: باید در کنار آموزش به مباحثی نظیر استاندارد سازی علائم و تابلوهای جاده ای ، کاهش دسترسی ناایمن راهها و نصب دوربین ها توجه گردد.

استاندار گیلان بر ضرورت انجام مطالعات و ارائه راهکارهای مناسب علمی در جهت کاهش تلفات و حوادث جاده ای تأکید کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه فعالیت های انجام شده در گیلان منافع عمومی را به همراه دارد، گفت: هر اقدامی که در بخش ایمن سازی جاده ای در استان انجام بگیرد، جنبه ملی دارد، لذا با افزایش تعاملات می توانیم گام های موثری را در جهت تحقق این مهم برداریم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان