Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی :

ضرورت تغییر در الگوی سفرها / نقشه راه ایمنی کشور تدوین شده است

چاپ کد خبر: 68710 |

گیلانیان : معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تدوین نقشه راه ایمنی کشور گفت: در این نقشه ناوگان، نیروی انسانی، جاده ها و مدیریت ایمنی و مدیریت پس از سانحه جهت کاهش تلفات مورد بررسی قرار گرفته است.

مهرداد تقی زاده، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی امروز (3 شهریور) در کمیسیون اجرایی ایمنی استان گیلان با بیان اینکه ایمن سازی نیازمند فرهنگ سازی است گفت: ایجاد جاده های مختلف موجب تردد بیشتر و در نتیجه افزایس تلفات می شود.

وی با بیان اینکه احداث مسیرهای جدید، خودرو محوری را افزایش می دهد افزود: هرچه میزان حمل و نقل عمومی افزایش یابد تعداد کشته شدگان جاده ایی نیز کاهش می یابد.

تقی زاده افزایش دوربین های کنترل سرعت، آموزش همراه با اعمال قانون و جریمه های سنگین را از عوامل بازدارنده دانست و گفت: با توجه به آمار بالای تصادفات موتورسواران و عابران پیاده در گیلان باید از مشاور تامین ایمنی عابر و موتورسیکلت در استان بهره گرفته تا راهکاری جدی در این خصوص اندیشیده شود.

وی تعداد دوربین های کنترل سرعت استان را کم دانست و افزود: این دوربین ها باید بر مبنای سرعت نقطه ایی تنظیم تا بازدارنده باشد.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: تعداد زیادی از تصادفات منجر به فوت جاده های کشور در مناطق مسکونی و در 30 کیلومتری شهرها رخ می دهد که با نصب دوربین متمرکز بر سرعت نقطه ایی می توان این تلفات را کاهش داد.

وی با اشاره به تدوین نقشه راه ایمنی کشور افزود: در این نقشه ناوگان، نیروی انسانی، جاده ها و مدیریت ایمنی و مدیریت پس از سانحه جهت کاهش تلفات مورد بررسی قرار گرفته است.

تقی زاده با تاکید بر ضرورت تغییر در الگوی سفرها اظهارکرد: باید حمل و نقل هوایی و ریلی را توسعه داده و سفرها را به این سمت هدایت کنیم تا بار ترافیکی جاده های کشور کاهش یابد.

وی خواستار کاهش قیمت خودرو و افزایش هزینه استفاده از خودرو شد و گفت: ما دقیقا برخلاف دنیا در حال حرکت هستیم و همین امر موجب تداوم مشکلات ایمنی ما شده است.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی خواستار تشدید برخورد با متخلفین شد و اذعان کرد: طی این چند سال تعداد کشته های ما به خاطر استفاده از خودروهای شخصی در حال افزایش است.

وی با اشاره به خط راه آهن گیلان و احداث ایستگاه در خارج شهر گفت: احداث ایستگاه راه آهن خارج از شهر جذابیت راه آهن را کاهش می دهد.

تقی زاده تاکید کرد: باید ترمینال های برون شهری به مرکز شهر نزدیک تا استفاده از آن برای عموم مردم سهل تر شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان