Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان گیلان اسیر یکسری تشریفات و بروکراسی های زاید اداری است.

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: روند پرداخت تسهیلات اشتغاع روستایی در گیلان به علل مختلفی در وضعیت مطلوبی قرار ندارد که می توان یکی از مهم ترین علل آن را مربوط به تشریفات و بروکراسی های شدید اداری دستگاه های اجرایی استان دانست.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان عنوان کرد: برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی حدود 300 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برداشت شد که در نهایت امر با احتساب سهم و آورده بانک های عامل، این مبالغ در مجموع به حدود 600 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس بیان داشت: سهم تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان رشت حدود 90 میلیارد تومان برآورد شده است اما روند پرداخت آن تاکنون به علت عدم هماهنگی بین مسئولان و دستگاه های اجرایی با بانک های عامل و موارد متعددی از این دست مطلوب نبوده است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ابراز داشت: یکی از علل روند کند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در گیلان، دیر شروع شدن این طرح در استان در مقایسه با مراکز دیگر است که به اعتقاد بنده این عامل ارتباط تنگاتنگی با وجود ضعف در سیستم مدیریتی و عدم هماهنگی دارد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون پروژه های زیادی ابلاغ شده و یا در حال بررسی است افزود: اقدام دستگاه های مختلف اجرایی استان گیلان برای متهم کردن همدیگر و یا بانک ها را مقصر بزرگ روند ضعیف پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی جلوه دادن به هیچ عنوان مشکلی را حل نمی کند.

کوچکی نژاد با تأکید بر اینکه ارزیابی درستی از چالش های طرح اشتغال روستایی در گیلان وجود ندارد اظهار داشت: ضعف سیستم بانکی در این زمینه انکار ناپذیر است اما به اعتقاد بنده برای رفع این مشکلات و حذف چالش ها باید بررسی و آسیب شناسی اساسی انجام شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان استقبال و آمادگی مردم برای برخورداری از این تسهیلات را مثبت خواند و گفت: اعطای وام های کم بهره به متقاضیان، رونق خوبی در حوزه تولید و اشتغال روستایی استان گیلان ایجاد می کند به شرط آن که از تشریفات اداری و زائد آن کاسته شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان