Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2
رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

۱۶۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور سرگردان است

چاپ کد خبر: 68821 |

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با تأکید بر اینکه دولت نقدینگی موجود در کشور را باید به سمت تولید هدایت کند گفت: بیش از هزار و ۶۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در کشور وجود دارد.

جبار کوچکی نژاد عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر بیش از هزار و 600 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در سطح کشور وجود دارد که دولت باید با اجرای سیاست های راهبردی آن را به سمت اقتصاد و چرخه تولید و صنعت هدایت کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان عنوان کرد: وجود این حجم بسیار وسیع از نقدینگی در سطح کشور نه تنها آسیب های فراوانی را به اقتصاد ملی و تولید وارد می کند بلکه هر از چند گاهی زمینه ساز ایجاد پدیده هایی نظیر شکل گیری حباب های قیمتی در بازار سکه، طلا، ارز و یا خودرو می شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: بیش از 70 نفر از نمایندگان مجلس طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت را به علت بروز نابه سامانی های شدید در بازار سکه، ارز و خودرو امضاء کرده اند و به شدت نیز به دنبال تحقق نتیجه آن در جلسه آینده مجلس هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس ابراز داشت: بسیاری از مشکلاتی که هم اکنون در کشور به وجود آمده و سنگینی آن بر روی دوش اقشار مختلف مردم وارد شده به علت تحریم های آمریکایی ها نیست بلکه به علت ضعف در مدیریت و بی برنامگی مدیران و وزرای اقتصادی دولت ایجاد شده است.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه کشور در دوران گذشته تحریم هایی به مراتب شدیدتر را پشت سر گذاشته است افزود: در زمانی که هم صدا با آمریکایی ها نهادهای بین المللی نظیر سازمان ملل، شورای امنیت و اتحادیه اروپایی نیز کشورمان را تحت فشار قرار دادند با مدیریتی منسجم از تحریم ها عبور کردیم.

وی حضور رئیس جمهور در مجلس و پاسخ به سئوالات نمایندگان را مورد اشاره قرار داد و گفت: رئیس جمهور در این جلسه چهار اخطار جدی از مجلس گرفت و اگر رأی مثبت بسیار شکننده نمایندگان به یکی از محورهای سئوالات نبود تعداد این اخطارها افزایش نیز پیدا می کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با تأکید بر اینکه رئیس جمهور پیام مورد نظر مجلس را دریافت کرده است بیان داشت: امیدواریم مجموعه دولت و در رأس آن شخص رئیس جمهور از این پس برنامه جامعی برای حل مشکلات اقتصادی کشور ارائه داده و برای حل مشکل معیشت مردم فکری کنند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هدایت نقدینگی موجود در کشور به سمت تولید را خواستار شد و اظهار داشت: حل تلاطم های موجود در بازار سکه، طلا و ارز و یا سوق دادن نقدینگی به سمت چرخه اقتصاد همگی به همت مجموعه دولت و به نوع مدیریت آن ها باز می گردد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان