Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان :

تعاونی های گیلان 22 میلیون دلار صادرات انجام دادند

چاپ کد خبر: 68824 |

گیلانیان : مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: از ابتدای سال گذشته تا پایان مردادماه امسال، تعاونی های استان 22 میلیون دلار صادرات انجام دادند.

عباس علیزاده روز شنبه در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی استان که بمناسبت هفته تعاون برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: 18 میلیون دلار از این میزان صادرات انجام شده توسط شرکت های تعاونی استان طی سال گذشته صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه این صادرات توسط 14 شرکت تعاونی استان انجام شده، تصریح کرد: هدفگذاری امسال برای صادرات توسط شرکت تعاونی های استان 35 میلیون دلار است اما پیش بینی می شود که امسال بیش از این میزان صادرات داشته باشیم .

علیزاده مقصد این صادرات را شماری از کشورهای آسیایی و اروپایی عنوان و عمده محصولات صادر شده را چای و برخی محصولات فلزی ذکرکرد.

**تحویل 11 هزار و 500 واحد مسکن مهر توسط شرکت تعاونی های گیلان 

علیزاده در ادامه سخنانش، به تعهد ساخت و تحویل 14 هزار و 500 واحد مسکن مهر توسط تعاونی های استان اشاره و اظهار کرد: 14 هزار و 500 واحد مسکونی در قالب 132 تعاونی مسکن مهر در استان باید ساخته می شد که 11 هزار و 500 واحد تحویل شده است.

وی ادامه داد : توزیع برگ سهام عدالت برای حدود یک میلیون و 900 هزار عضو توسط 16 شرکت تعاونی سهام عدالت ، توزیع بخش عمده سبد کالا ( در سنوات گذشته) توسط تعاونی های مصرف فرهنگیان و کارکنان دولت و توزیع کالا با قیمت و اقساط مناسب توسط تعاونی های مصرف برای بیش از 110 هزار عضو از دیگر اقدامات و فعالیت های مهم تعاونی های استان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان به برنامه های جدید این اداره کل نیز اشاره و خاطرنشان کرد: تاسیس تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی بمنظور جذب سرمایه های مردمی و هدایت آن به سمت فعالیت های اقتصادی با استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های موجود در شهرستان ها از جمله برنامه هاست.

وی اضافه کرد: شرکت های توسعه و عمران در تالش و سیاهکل تشکیل شده که 2 هزار و 500 عضو دارد و در 11 شهرستان باقی مانده، فرآیند تشکیل شرکت ها در دست اجراست.

علیزاده افزایش برنامه های ترویجی و آموزشی پیگیری تشکیل تعاونی سهامی عام ( با رویکرد سرمایه محور) ، پیگیری تعاونی های متعارف جدید و افزایش نظارت به ویژه بر تعاونی بزرگ و اتحادیه ها را از دیگر برنامه ها و رویکردهای این اداره کل عنوان کرد.

وی با اشاره به پیگیری طرح روستا تعاون با هماهنگی استانداری و سازمان برنامه و بودجه گیلان گفت: طرح روستا تعاون طرحی در جهت رونق تولید و اقتصاد روستایی و استفاده از ظرفیت های محلی جهت توسعه اقتصادی است و تا کنون 80 شرکت تعاونی با ماهیت روستا تعاون در روستاهای استان تشکیل و یا فعال شده اند.

2 هزار و 650 شرکت تعاونی با 216 هزار عضو در گیلان فعال است که برای تشکیل این شرکت های تعاونی، 2 هزار و 900 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و 41 هزار اشتغال ایجاد کرده است.

از دهم تا 16 شهریورماه، به نام هفته تعاون نامگذاری شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان