Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2
فرمانده مرزبانی استان گیلان:

بناهای غیرمجاز در حریم ۶۰ متری سواحل گیلان تخریب می شود

چاپ کد خبر: 68844 |

گیلانیان : فرمانده مرزبانی استان گیلان با تأکید بر تخریب بناهای غیرمجاز در حریم ۶۰ متری سواحل این استان گفت: بیش از ۶۷ مورد رفع تعرض در سواحل گیلان توسط مرزبانی انجام شد.

سرهنگ کیاست سپهری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 67 مورد قلع و قمع بناهای غیرمجاز و رفع تعرض از حریم قانونی 60 متری سواحل گیلان توسط نیروهای مرزبانی این استان انجام شده است.

فرمانده مرزبانی استان گیلان از تشکیل 31 پرونده تعرض به حریم 60 متر سواحل گیلان خبر داد و افزود: علاوه بر این ها مرزبانی گیلان از ابتدای امسال تاکنون بیش از 210 دستگاه انواع خودروی حامل شن و ماسه غیرمجاز را در سواحل استان کشف و تحویل مقامات قضایی داده است.

سپهری با تأکید بر اینکه برخورد مرزبانی با عاملان برداشت غیرمجاز شن و ماسه به شکل سرکوبی است بیان داشت: در کنار اینگونه اقدامات انجام شده باید خطرات و آسیب های بی شمار برداشت غیرمجاز شن و ماسه از سواحل و رودخانه ها توسط رسانه ها اطلاع رسانی شود.

وی از وجود بیش از 272 کیلومتر مرز دریایی در استان گیلان و همسایگی با برخی کشورها سخن گفت و عنوان کرد: استان گیلان از طریق مرز دریای خزر با چهار کشور ترکمنستان، قزاقستان، روسیه و جمهوری آذربایجان ارتباطات و تعاملات خوبی در حوزه تجاری برقرار کرده است.

فرمانده مرزبانی استان گیلان مرز خشکی و دریایی شهرستان آستارا را بیش از 38.5 کیلومتر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر بیش از 23.5 کیلومتر از مرز خشکی و دریایی آستارا با فنس و سیم خاردار مسدود است اما باید برای استقرار تجهیزات الکترونیکی نیز اقدامات مؤثری انجام شود.

سپهری اشرفیت بیشتر در مرزهای آبی و خاکی شهرستان آستارا با نصب امکانات پیشرفته را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: امیدواریم امسال و تا سال های آینده جهت اطمینان خاطر بیشتر برای مردم، کار انسداد کامل 15 کیلومتر باقی مانده مرز خشکی آستارا به مرحله اجرا درآید.

وی تعامل مرزنشینان گیلان را ضامن موفقیت هرچه بیشتر مأموریت های نیروی مرزبانی این استان دانست و ابراز داشت: نیروی مرزبانی گیلان بدون همکاری متقابل و تعامل مرزنشینان این استان بدون شک در امر برخورد با متخلفان، کشف موارد جرم و کنترل مرزها موفق نمی شود.

فرمانده مرزبانی استان گیلان در مورد استقرار مجدد بازارچه مرزی در آستارا نیز اظهار داشت: در حال حاضر ایجاد مجدد این بازارچه در دستور کار مقامات وزارت خارجه کشورمان و مسئولان سیاسی گیلان قرار گرفته و امیدواریم نتیجه این رایزنی های نتایج مثبتی را به دنبال داشته باشد.

سپهری سطح تعاملات مرزبانی گیلان با دستگاه های اجرایی استان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی، شیلات، حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و آب منطقه ای از جمله دستگاه هایی هستند که تعامل دو جانبه خوبی با مرزبانی گیلان دارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان