Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2
مدیر بازرسی اتاق اصناف مرکز استان گیلان :

نظارت بر بازار با قوت تداوم دارد

چاپ کد خبر: 68873 |

گیلانیان : مدیر بازرسی اتاق اصناف مرکز استان گیلان با تصریح اینکه کمبودها و نوسانات قیمت ها در بازار را رصد می کنیم، تاکید کرد: نظارت بر بازار با قوت، تداوم دارد.

ابراهیم سیدزاده افزود: یکی از وظایف ما رصد کمبودها و نوسانات قیمت ها در بازار است و در زمانی که بطور مثال قیمت مرغ قیمت از حالت متعارف خارج شد، با انعکاس این موضوع به دستگاه های مربوطه و وارد کردن مرغ منجمد به بازار، نرخ آن را به تعادل رساندیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز در همین راستا ، مرغ منجمد در فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای استان توزیع می شود.

مدیر بازرسی اتاق اصناف مرکز استان گیلان همچنین از تشکیل اکیپ های تخصصی بمنظور نظارت برای مدارس و وسایل آن خبر داد و ادامه داد: علاوه بر نظارت های معمولی که از سوی دستگاه های مربوطه دیگر انجام می شود، از اول شهریورماه جاری سه اکیپ نظارتی ویژه فقط از سوی اتاق اصناف برای نظارت بر مدارس و وسایل مورد نیاز دانش آموزان فعال شده است.

به گفته سیدزاده ، نوشت افزار ، پوشاک مدارس و کیف و کفش ازجمله کالاهایی هستند که اتاق اصناف در بازار نظارت می کند و گزارش های تخلف برای برخورد به تعزیرات ارجاع می شود.

وی همچنین از برپایی نمایشگاه پاییزه برای تامین وسایل مورد نیاز مدارس در نیمه دوم شهریورماه جاری در رشت و برخی شهرستان های استان خبر داد. وی به تشکیل یک اکیپ ویژه گرانفروشی در استان نیز اشاره و اضافه کرد: این اکیپ ویژه کالاهای اساسی همچون مواد پروتئینی، گوشت، مرغ، برنج ، خوارو بار و روغن را نظارت می کند.

سیدزاده از مردم خواست تخلفات و افزایش قیمت ها در بازار را گزارش کنند و افزود: اگر بطور مثال یک واحد صنفی کالایی را با قیمت قبلی خریداری کرده اما با نرخ جدید بفروشد، با او برخورد می کنیم همچنین در صورت مشاهده هر تخلف دیگری در زمینه انبار و احتکار کالا ، گزارش آن برای برخورد به تعزیرات حکومتی ارجاع می شود.

وی گفت: مردم می توانند گزارش ها و شکایت های خود را با شماره تلفن 33125444 اتاق اصناف مرکز گیلان و یا سامانه 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در میان بگذارند. 102 هزار واحد صنفی در استان گیلان فعال است./ منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان