Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2
نایب رئیس اتاق اصناف کشور :

اصناف در تدوین بودجه سال ۹۸ کشور مشارکت می کنند

چاپ کد خبر: 68893 |

گیلانیان : نایب رئیس اتاق اصناف کشور گفت : تصمیم سازمان برنامه و بودجه کشور در مشارکت دادن اصناف جهت تدوین بودجه سال ۹۸ به تقویت هر چه بیشتر جایگاه اصناف کمک می کند.

جلال الدین محمد شکریه اظهار داشت: بنا بر اعلام و تصمیم سازمان برنامه و بودجه کشور جهت مشارکت دادن حوزه گسترده اصناف در تدوین بودجه سال آینده علاوه بر ایجاد فرصتی طلایی برای دولت به تقویت جایگاه اصناف نیز کمک شایانی می شود.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور عنوان کرد: مشارکت دادن اصناف در تدوین بودجه برای نخستین بار در دولت فعلی محقق شده و امر مبارکی به نظر می رسد اما مباحثی نظیر مقدار منابع اختصاصی به حوزه اصناف و یا نوع این مشارکت و پوشش حوزه های مختلف هنوز مشخص نشده است.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان تصریح کرد: خانواده بزرگ اصناف کشور امروز برای حرکت در مسیر فعالیت خود با مشکلات و چالش های جدی روبه رو است که امیدواریم دولت ضمن استفاده از ظرفیت های عظیم حوزه اصناف، جهت رفع بسیاری از موانع و چالش های آن اقدامات عاجلی انجام دهد.

شکریه برخی از محورهایی که نیازمند حمایت های بیشتر دولت هستند را برشمرد و افزود: یکی از این مباحث بسیار مهم و نیازمند توجه در مورد حقوق قانونی اصناف از محل تبصره 72 است که طبق آن می بایست در حدود یک سوم میزان جرایم به حوزه بازرسی اصناف تعلق گیرد.

وی اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی را ضروری دانست و در مورد دیگر موانع حوزه اصناف اظهار داشت: نوین سازی اصناف در بخش تجهیز و به روزرسانی ماشین آلات واحدهای تولیدی با اعطای تسهیلات بانکی مورد نیاز به آن ها بخشی از خواسته های به حق اصناف از مجموعه دولت است.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه اشتغالزایی به معنای واقعی کلمه در حوزه اصناف تحقق پیدا می کند بیان داشت: یکی از موارد حمایتی دولت از بخش اصناف که سهم به سزایی در اشتغالزایی کشور به عهده دارند در حوزه نظام تأمین اجتماعی و گسترده کردن بیشتر دامنه آن است.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان پرداخت سوبسید از سوی دولت در بخش حق بیمه سهم کارفرما را لازم و ضروری اعلام کرد و گفت: اگر این مهم به خوبی توسط دولت مورد توجه قرار گیرد توان صنوف نیز برای اشتغالزایی بیشتر، متوازن تر و البته پایدارتر به خوبی افزایش پیدا می کند.

شکریه نبود سرمایه در گردش را یکی دیگر از چالش های فراروی اصناف خواند و در تشریح آن بیان دا شت: برخی از فعالان این حوزه به ناچار نیاز خود را از بازارهای غیررسمی تهیه می کنند که این عامل علاوه بر وارد کردن آسیب به اقتصاد و بهره وری اصناف هزینه تولید آنان را افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه بسیاری از صنوف کشور در پرداخت هزینه انرژی واحد تولیدی خود دچار مشکل هستند افزود: امیدواریم دولت در زمینه پرداخت هزینه های آب، برق، گاز نیز جهت کمک به اصناف تمهیداتی را برای رفاه حال صنوف تولیدی، خدماتی، توزیعی و خدمات فنی بیاندیشد.

نایب رئیس اتاق اصناف کشور با ابراز خرسندی از نگاه مطلوب دولت به جایگاه ویژه اصناف ابراز داشت: دولت با حمایت از صنوف و اعطای تسهیلات و منابع به این حوزه نه تنها به روند توسعه اشتغالزایی در کشور سرعت می بخشد بلکه از این رهاورد ایجاد اشتغال پایدار و متوازن نیز تضمین می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان