Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: سپاه قدس گیلان آمادگی دارد تا برنامه های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس را حمایت کرده و در تحقق آرمانه ای آن گام بردارد.

فرمانده سپاه قدس گیلان پیش از ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی استان گیلان با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان اظهار کرد: سپاه قدس گیلان آمادگی دارد تا برنامه های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس را حمایت کرده و در تحقق آرمانهای آن گام بردارد.

سردار محمد عبدالله پور با قدردانی از زحمات مدیرکل سابق بنیاد حفظ و آثار دفاع مقدس گیلان افزود: با این تکریم کار و فعالیت رسول جلایی در عرصه های مختلف بسیج شروع خواهد شد چراکه طرح ها و برنامه های مختلفی بر دوش این نیروی انقلاب است که باید به مرحله عمل برسد.

همکاری با بنیاد حفظ آثار برای گام برداشتن در راستای عزت جمهوری اسلامی ایران است

فرمانده مرکز آموزش تخصص های دریایی رشت نیز با قدردانی از تلاش های انجام شده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اظهار کرد: بنده به نمایندگی از ارتش، از مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تشکر و قدردانی می کنم چراکه از یادگاران دفاع مقدس بوده و از نخستین نفراتی بودند که در تمامی صحنه ها حضور داشتند.

امیر احمدرضا شهیدی فر با بیان اینکه ما همانند گذشته در کنار سردار جلائی هستیم افزود: این مسئولیت را به سبب گام برداشتن در راستای عزت جمهوری اسلامی بر دوش خود می دانیم.

باید مردمی تر فعالیت کنیم

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان نیز در این نشست با قدردانی از زحمات رسول جلائی اظهار کرد: هرچقدر این رسالت را مردمی تر کنیم شایسته و سزاوارتر است چراکه ما مردمی داریم که اتفاق بزرگی را تحت عنوان دفاع مقدس و جهاد رقم زدند.

علی اصغر جمشید نژاد با اشاره به تلاش نسلی که انقلاب را رقم زده و در استمرار آن گام برداشته اند افزود: امروز مشاهده می کنیم افرادی که در نیروهای مسلح بازنشسته می شوند در عرصه های مختلف اجتماعی بدون داشتن پست، با ایثار و ازخودگذشتگی فعالیت کرده و استراحت نمی کنند.

بهره برداری از موزه دفاع مقدس در سال 1404

مدیرکل سابق حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس نیز در این مراسم با بیان اینکه امروز کشور ما درگیر یک جنگ تمام عیار فرهنگی و اقتصادی است اظهار کرد: به طور حتم ارتباطی بین عوامل موفقیت در دیروز و شاخص های پیروزی امروز وجود دارد بنابراین، دفاع مقدس باید نصب العین ما قرارگرفته و باید از دستاوردهای آن دوران درس گرفت.

رسول جلائی با بیان اینکه ایران اسلامی از دیروز آماده تر و قدرتمندتر است گفت: ما باتجربه دوران دفاع مقدس، می توانیم زودتر به نتیجه رسیده و پیش رو باشیم.

وی با بیان اینکه اهداف راهبردی ایران اسلامی مشخص است تصریح کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در استان به عنوان متولی و مرکز دفاع فرهنگی است بنابراین ساختارها و قابلیت ها را همچون جهاد هشت ساله به وجود آورده و به دنبال انجام فعالیت همراه با موفقیت و تولید با رویکرد محصول محورانه است.

تألیف دانش نامه استانی دفاع مقدس با بیش از 1000 مدخل

مدیرکل سابق حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس با اشاره به تألیف دانش نامه استانی دفاع مقدس با بیش از هزار مدخل افزود: در این دانش نامه نقش استان در موضوعات مختلف و بحث تاریخ شهدا تدوین و به عنوان یک کتاب مرجع ماندگار خواهد شد و پیش بینی می کنیم تا پایان برنامه ششم تا پنج جلد آن منتشر شود.

جلائی با بیان اینکه بیش از چهار هزار و ۳۰۰ ساعت خاطرات شفاهی در استان کارشده که ۳۰ درصد از این کار سهم بنیاد حفظ آثار استان گیلان بوده است افزود: بیش از ۶۰۰ هزار سند از اسناد شهدا کارشده که بیش از ۲۰ درصد سهم بنیاد بوده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ تیزر و نماهنگ در استان کارشده که سهم بنیاد ۲۵ درصد است گفت: نزدیک به ۳۰۰ عنوان کتاب چاپ شده که سهم بنیاد در این بخش نیز ۲۰ درصد است.

مدیرکل سابق حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس با اشاره به برگزاری ۹۰۰ یادواره شهید وبرتری تراز کشوری استان گیلان بیان کرد: فعالیت استان گیلان در گردشگری دفاع مقدس در بخش راهیان نور با ۱۵۰ هزار نفر بازدیدکننده و بیش از دو هزار نفر خادمین و راویان قابل توجه بوده است.

جلائی با بیان اینکه در آموزش نسل جوان با بیش از ۷۶ هزار دانشجو با تشکیل دو هزار کلاس در ۷۹ واحد مرکز دانشگاهی در درس آشنایی با دفاع مقدس گام برداشته ایم افزود: استان گیلان ۱۲۷ شهید گمنام دارد که با ۴۷ نقطه یادمانی که ۷۰ درصد آن ها دارای بنای یادمانی هستند درخشان است.

وی با اشاره به بحث موزه دفاع مقدس در استان اظهار کرد: اجرای احداث موزه دفاع مقدس در گیلان زمینی 10 هکتاری در سه فاز و با 14 هزار مترمربع فضای مسقف در سال ۱۴۰۴ کاملاً به بهره برداری خواهد رسید.

اعزام نخستین گروه سازمان دهی شده بانوان گیلانی به جبهه ها

مدیرکل سابق حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس از تعامل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با دستگاه های فرهنگی و نظامی باهدف همراه سازی و مسئول سازی مسئولان کشوری و لشگری خبر داد و افزود: تنها در سال ۹۶ در حوزه فرهنگی دفاع مقدس نزدیک به 10 میلیارد تومن هزینه شده است.

جلائی با بیان اینکه گیلان با تقدیم هشت هزار شهید، بیش از ۲۱ هزار جانباز و بیش از دو هزار و ۷۰۰ آزاده از نخستین استان هایی بوده که در جنگ حضور پیداکرده گفت: ۳۰۰ زن در استان گیلان در جبهه حضور یافتند و نقطه عطف این موضوع آن است که نخستین گروه سازمان دهی شده بانوان از استان گیلان به جبهه ها اعزام شدند.

رسول جلائی خادم دفاع مقدس است

مدیرکل جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز با قدردانی از تلاش های انجام شده در این رسالت خطیر اظهار کرد: این حضور گسترده به معنای تکریم از یک خادم دفاع مقدس بوده و این مهم قطعاً پشتوانه خوبی برای فعالیت های آتی است.

عباس بایرامی افزود: قطعاً نشستن درجای بزرگان کار سختی است اما امیدوارم که با تلاش و مجاهدت بتوانم این مأموریت مهم و خطیر را به شایستگی به اتمام برسانم.

به گزارش فارس در این مراسم از تلاش های رسول جلائی، مدیرکل سابق حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس تجلیل و عباس بایرامی به عنوان مدیرکل جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس معرفی شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان