Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : رزمایش اقتدار عاشورائیان سپاه محمد رسول الله(ص) گیلان با حضور بیش از ۱۷ هزار نفر بسیجی در گیلان برگزار شد و حا حاضرین در این رزمایش مقاومت و پایداری را تمرین کردند و اقتدار و وحدت نظام را در سرزمین میرزا کوچک جنگلی به رخ جهانیان کشیدند.

رزمایش اقتدار عاشورایان سپاه محمد رسول الله گیلان همزمان با سراسر استان در رشت برگزار شد.

این رزمایش با شعار وحدت، ایستادگی و پیشرفت در سطح استان گیلان با رویکرد دفاعی_امنیتی و محرومیت زدایی برگزار می شود و در آن ۷۲ گردان بیت المقدس با ۱۷ هزار بسیجی حضور دارند.

در این رزمایش دو روزه بسیجیان سرزمین میرزا کوچک جنگلی به صورت متمرکز در ۱۶ شهرستان و سایر شهرهای گیلان آخرین شیوه رسم و شیوه دفاع از مرز و بوم را با حضور و تمرین عملیاتی در سطح شهر تمرین کردند و اقتدار و عزت ایران اسلامی را به رخ متجاوزان و یاوه گویان کشاندند.

بسیجیان و اعضای گردان های حاضر در میدان این رزمایش یکصدا با شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر صهیونیسم و مرگ بر آل سعود فریاد کشیدند و بر وحدت و مقاومت در برابر تهدیدات خارجی از جمله در جنگ تمام عیار اقتصادی تاکید کردند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان در جمع بسیجیان حاضر در این رزمایش بسیج را ارزشی ماندگار از امام خمینی(ره) دانست و اظهار کرد: بسیجیان انقلاب اسلامی در تمام میادین با قدرت حضور دارند تا دشمنان فکر آسیب رساندن به انقلاب را در ذهن هایشان نپرورانند و این آرزو را نیز به گور خواهند برد.

حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی با اذعان به اینکه آمریکا و استکبار جهانی در تلاش هستند تا جایگاه قدرتمند ایران اسلامی در جهان را تضعیف کنند افزود: با وجود تمام تلاش های دشمنان، انقلاب اسلامی روز به روز مقتدرتر می شود و امروز جوانان ایران اسلامی با بصیرت در صحنه های مختلف دفاع از انقلاب حضور دارند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه امروز دشمنان انقلاب می دانند که نمی توانند در جنگ نظامی با جمهوری اسلامی مبارزه کند خاطرنشان کرد: دشمن امروز در عرصه های فرهنگی و اقتصادی به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی است در حالیکه وحدت، حضور آگاهانه و حرکت آتش به اختیار مردم در عرصه های خودسازی و میدانی عامل پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان خواهد بود.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در جمع خبرنگاران حاضر در محل رزمایش در رشت با اشاره به حضور ۷۲ گردان دراین رزمایش اظهار کرد: بسیجیان در این رزمایش بخشی از اقتدار دفاعی امنیتی خود را نشان داده اند.

سردار محمد عبدالله پور با اشاره به حضور بیش از ۲۰۰ گروه جهادی در گیلان برای از بین بردن محرومیت های مناطق مستضعف افزود: از آغاز رزمایش تا کنون ۶۷ گروه جهادی به مناطق مختلف استان در بخش های عمراتی، بهداشت و درمان و آموزشی به مناطق محروم اعزام شده اند.

وی هدف از رزمایش اقتدار عاشورایان را ایجاد روحیه و آمادگی رزمی، دفاعی و امنیتی در بسیجیان دانست و گفت: بسیجیان در این رزمایش آخرین تاکتیک های نظامی و دفاعی را در برابر هرگونه تهدید خارجی تمرین می کنند.

گفتنی است در رزمایش اقتدار عاشورایان سپاه محمد رسول الله (ص) گیلان، علاوه بر گردان های دفاعی _ امنیتی، چهار گروه جهادی با حدود یکصد نفر از بسیجیان استان حضور دارند.

گروههای جهادی که در رزمایش اقتدار عاشورایان حضور داشتند قرار است در عرصه های محرومیت زدایی، مرمت و بازسازی مدارس، بهداشت و درمان و عمرانی در مناطق محروم و حاشیه شهرها مشغول خدمت رسانی به مستضعفان و محرومان شوند.

به گزارش فارس، بسیجیان امسال با رزمایش اقتدار عاشوراییان سپاه محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم در سراسر کشور به استقبال هفته گرامی داشت دفاع مقدس می روند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان