Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : اگر همان رقم ۸۵۰ هزار دلار که در مورد قرارداد برانکو زیاد شنیده شد را به عنوان اساس قیمت قرارداد این مربی موفق روی نیمکت قرمزپوشان در نظر بگیریم، به عدد ۱۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان تا ظهر دیروز می رسیم و البته این در حالی است که همچنان کارشناسان اقتصادی می گویند این اسب چموش قیمت ها در بازار ارز آزاد به حرکت دیوانه وار خود ادامه می دهد و امکان دارد باز هم شاهد بالا رفتن قیمت ها باشیم.

به گزارش ایسنا، خبرآنلاین به نقل از روزنامه خبر ورزشی نوشت: بی ثباتی بازار ارز مدیران پرسپولیس را با چالش جدی روبه رو کرده است. آنها به شدت نگران آینده و تمدید قرارداد بازیکنان و مربیان خودشان هستند.

مدیران باشگاه پرسپولیس برای دو فصل دیگر یعنی لیگ های هجدهم (جاری) و نوزدهم (فصل بعد)، قرارداد برانکو ایوانکوویچ را تمدید کردند. البته به نوعی می توان گفت، این اقدام، مهم ترین کاری بود که گرشاسبی از زمان سرپرستی اش در باشگاه انجام داد و برانکو را راضی به ماندن کرد. برانکو هم کلی به باشگاه در زمان تمدید قرارداد، تخفیف داد تا باشگاه چندان متضرر نشود.

با این حال شرایط قرارداد برانکو در نوع خود جالب است و چون به صورت قانونی با مرجع ارزی «دلار» منعقد شده، وابسته به امواج خروشان گرانی و بالا رفتن بی دلیل و بی رویه قیمت ارز است. طبق اعلام مدیران باشگاه در زمان عقد قرارداد، برانکو درخواست بالا رفتن رقم نداشت. با یک حساب و کتاب ساده، به همان مبلغ ۸۵۰ هزار دلاری می رسیم که برانکو برای حضور در فصل هفدهم با باشگاه قرارداد بست و تقریباً در همه رسانه ها نیز مورد تأیید قرار گرفت. اگر این طور تصور کنیم که قیمت قرارداد برانکو همان ۸۵۰ هزار دلار فصل هفدهم است، به رقم های دیگری هم می رسیم.

روز گذشته و در ادامه التهاب در بازار ارز، قیمت دلار آزاد تا مرز ۱۵هزار تومان هم پیش رفت. این یعنی حساب و کتاب ها در باشگاه پرسپولیس بر سر قرارداد جدید برانکو جابه جا شده و آنها در کنار دغدغه های عادی که دارند، باید منتظر رسیدن به رقم عجیب و غریبی در مورد قرارداد برانکو باشند. اگر همان رقم ۸۵۰ هزار دلار که در مورد قرارداد برانکو زیاد شنیده شد را به عنوان اساس قیمت قرارداد این مربی موفق روی نیمکت قرمزپوشان در نظر بگیریم، به عدد ۱۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان تا ظهر دیروز می رسیم و البته این در حالی است که همچنان کارشناسان اقتصادی می گویند این اسب چموش قیمت ها در بازار ارز آزاد به حرکت دیوانه وار خود ادامه می دهد و امکان دارد باز هم شاهد بالا رفتن قیمت ها باشیم.

روزی که برانکو سرمربی پرسپولیس شد، گفتند قرارداد او ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است. رقمی که بر اساس آن، برانکو در فصل چهاردهم موفق شد در شهرآورد پیروز شود و از گروه آسیایی در لیگ قهرمانان ۲۰۱۵ صعود کند. سپس در فصل پانزدهم نایب قهرمانی را به ارمغان آورد. در فصل شانزدهم، قیمت قرارداد برانکو بالاتر رفت و او دو فصل را با دو قهرمانی به اتمام رساند. حالا به فصل هجدهم رسیده ایم و بالا رفتن رقم قرارداد هم طبیعی به نظر می رسید، اما بازار ارز دچار اتفاقات تاریخی شد و همه رکورد ها را شکست تا قرارداد معمولی برانکو به یک دغدغه جدی بدل شود. آیا قرارداد برانکو از این هم بالاتر می رود؟

فراموش نکنید که پرسپولیس به غیر از برانکو، با چند خارجی دیگر هم قرارداد دارد؛ زلاتکو برانکوویچ، ایگور پانادیچ، مارکو استیلینوویچ، بوژیدار رادوشوویچ، گادوین منشا و بشار رسن که قراردادشان با مرجع ارزی «دلار» منعقد شده و رقم این قرارداد ها قطعاً تحت تأثیر بازار بی ثبات ارز ایران قرار می گیرد. حالا باشگاه با این مشکل می خواهد چطور کنار بیاید؟ چه راهکاری برای پرسپولیس باقی می ماند آن هم در حالی که سرخ ها حق استفاده از دلار دولتی ندارند و نهایتاً بتوانند از ارز ثانویه با قیمت پایه ۸ هزار و ۸۰۰ تومان استفاده کنند البته در این مورد هم مدیران ارشد وزارت ورزش، هنوز اطمینان ندارند!»

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان