Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی و پیش دبستانی ها پس از پایان تعطیلات مجلس، در دستور کار صحن علنی قرار می گیرد.

اسدالله عباسی افزود : تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی و پیش دبستانی با طرح مصوبه اصلاح شده مربوط به نحوه جذب این نیروهای آموزشی پس از پایان تعطیلات تابستانی مجلس در دستور کار صحن علنی قرار می گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس عنوان کرد: پس از انجام فرآیند جذب و تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی و پیش دبستانی ها، وزارت آموزش و پرورش می تواند مابقی کسری مورد نیاز خود را در بخش ها و حوزه های مختلف در صورت لزوم از بین نیروهای آموزش دهنده نیز تأمین و برطرف کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: طرح فوق یعنی تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی و پیش دبستانی توسط مجلس به تصویب رسیده بود که به علل برخی مسائل از جمله بار مالی آن، توسط شورای نگهبان رد و برای اصلاحیه، مجدد به مجلس ارجاع شد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس تصریح کرد: پس از ارجاع طرح مذکور به مجلس، نواقص و اشکالات موجود در آن برطرف و اصلاحیه های مورد نظر شورای نگهبان بر روی آن انجام شد که تصویب نهایی آن نیز پس از پایان تعطیلات تابستانی مجلس، در دستور صحن علنی قرار می گیرد.

عباسی الزامات و تکالیف وزارت آموزش و پرورش در شروع سال تحصیلی جدید را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: آماده کردن بسترهای لازم برای ورود دانش آموزان به محیط های آموزشی و مهیا کردن امکانات لازمه در مدارس از جمله وظایف مهم وزارت آموزش و پرورش است.

وی با تأکید بر اینکه بسترهای لازم باید تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید کاملاً مهیا شود افزود: وزارت آموزش و پرورش، ساماندهی معلمان در مقاطع تحصیلی مختلف و تجهیز و فراهم آوردن امکانات مدارس در تمامی استان ها و مناطق مختلف کشور را باید در دستور کار قرار دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد نگرانی ها و انتظارات خانواده ها از سیستم آموزش و پرورش ابراز داشت: وجود نقص در مدارس به هر شکلی و یا نبود نیروهای آموزشی مجرب یکی از دغدغه های خانواده هاست که امیدواریم امسال شاهد مشکلات این چنینی نباشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان