Monday، 17 June 2024 | دوشنبه، 28 خرداد 1403
1 2
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل :

مقدمات راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان فراهم شد

چاپ کد خبر: 68981 |

گیلانیان : نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: برخلاف ادعاهای کذب برخی افراد مغرض، مقدمات راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان فراهم شده است.

ذبیح الله نیکفر گفت : با پیگیری ها و رایزنی های انجام شده، مقدمات اولیه جهت راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان برخلاف ادعاهای کذب برخی افراد کاملاً فراهم شده که بلافاصله پس از معرفی سازمان مسئول، عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس به ادعای برخی افراد مغرض در رابطه با اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: برخی از افرادی که تخیلات بدون سند و مدرکشان را در رسانه ها منتشر می کنند اخیراً مدعی شده اند که راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان تعطیل شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تعطیل شدن راه اندازی پروژه منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را شدیداً تکذیب کرد و در این مورد تصریح کرد: این طرح در ردیف مصوبات گذشته هیئت دولت و مجلس شورای اسلامی قرار دارد بنابراین برای اجرایی شدن نیاز به مصوبه جدید دیگری ندارد.

وی با تأکید بر اینکه مناطق ویژه اقتصادی جدیدی که اخیراً در مورد آن ها تصمیم گیری شده نیاز به مصوبه مجلس و هیئت دولت دارد ابراز داشت: امیدوارم افرادی که این چنین دست به نشر اکاذیب با هدف تشویش اذهان عمومی می زنند سری به قوانین زده و سپس اظهار نظر خود را رسانه ای کنند.

نیکفر راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را مربوط به مصوبه سال 89 مجلس و هیئت دولت دانست و گفت: تصمیم گیری در مورد زمینه سازی راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان در جلسه تاریخ 18 مرداد امسال با حضور استاندار و مسئولان اجرایی و انتظامی استان بررسی شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه رایزنی ها جهت اجرای این طرح توسط وی از زمان استاندار سابق گیلان آغاز شده افزود: در جلسه ماه گذشته ، علاوه بر زمینه سازی راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان، بر معرفی شرکت و یا سازمان مسئول این پروژه نیز تأکید شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایجاد زیرساخت های لازم را از اولویت های مهم پیش از شروع اجرایی شدن منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان خواند و بیان داشت: مقوله هایی نظیر ایجاد راه دسترسی و فراهم کردن زیرساخت هایی نظیر آب، برق، گاز از جمله پیش نیازهای اصلی این طرح هستند.

وی ایجاد راه دسترسی را به عنوان یکی از مؤلفه های اولویت دار جهت راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان عنوان کرد و افزود: باید زیرساخت ها و شرایط لازم به گونه ای رقم بخورد تا با مشکلات عدیده ای که هم اکنون در بخش دیلمان به دلیل استقرار کارخانه سیمان با آن مواجه هستیم برخورد نکنیم.

نیکفر با تأکید بر همکاری متقابل دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر راه اندازی پروژه منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان تصریح کرد: باید با تجمیع تمام پتانسیل ها از ظرفیت های علمی، پژوهشی و امکانات سخت افزاری دانشگاه آزاد اسلامی، جهت راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان استفاده شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس رویکرد اصلی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: این منطقه ویژه اقتصادی منحصر به فرد در نوع خود تنها منطقه ویژه اقتصادی در کشور است که با رویکردهای مبتنی بر حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی احداث می شود.

وی با اشاره به اشاعه برخی مطالب مبنی بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان به دلیل عدم پیگیری نماینده لاهیجان به تعطیلی کشیده شده گفت: برخی با انتشار این اخبار مدعی شده اند که به جای منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان، این طرح در چاف و چمخاله لنگرود و یا کیاشهر ایجاد خواهد شد که کذب محض است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعطای امتیاز راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را کاملاً رد کرد و اظهار داشت: فعل و عملکرد افرادی که این اخبار کذب را در بین مجامع مختلف و مردم گسترش داده و موجبات نگرانی آن ها را فراهم می کنند مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس بزرگترین مزیت راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان را ایجاد فرصت های جدید شغلی دانست و بیان داشت: در این راستا تمهیداتی اندیشیده شده که در این پروژه از نیروهای کارآمد و تحصیلکرده بومی و جوانان جویای کار منطقه استفاده شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان