Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2
گیلانیان : قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح 1088 واحد مسکن مهر استان گیلان گفت: هم اکنون 280 هزار واحد آماده تحویل به متقاضیان است اما در بحث زیرساخت ها مشکل دارد و در صورت آماده شدن زیرساخت های برق و آب و گاز تحویل مردم می شود.
مهندس احمد اصغری مهرآبادی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح هزار و 88 واحد مسکن مهر استان گیلان اظهار کرد: طرح مسکن مهر در ذات خود بسیار خوبی است، طرحی که در آن زمین رایگان و وام ارزان قیمت به مردم داده شده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش شد مسکن مهر برای مستضعفین انجام شود افزود: مسکن مهر در نفس خود طرح بسیار خوبی است اما در مورد همه طرح هایی که در این حد وسیع هستند، مشکلاتی وجود دارد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اشکال مسکن مهر این است که زمین برای ایجاد این طرح را نداشتیم و دولت توانایی نداشت که زمین خوبی بخرد گفت: هرجایی که دولت زمینی در اختیار داشت برای احداث واحدهای مسکن مهر شروع به کارکرد.

مهرآبادی با اشاره به اینکه به طور میانگین تحویل سالانه 200 هزار واحد مسکن مهر، از ابتدای پیروزی انقلاب بی نظیر بوده افزود: هم اکنون 280 هزار واحد آماده تحویل به متقاضیان است اما در بحث زیرساخت ها مشکل دارد و در صورت آماده شدن زیرساخت های برق و آب و گاز تحویل می شود.

وی با بیان اینکه بیش از دو میلیون واحد مسکن مهر شهری و روستایی به اتمام رسیده است گفت: یک میلیون و 720 واحد مسکن مهر تاکنون تحویل داده شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باوجود تنگناهایی که وجود داشته  اقدامات زیادی انجام شده اما مطابق انتظار نبوده است اظهار کرد: در سال 93 مقام معظم رهبری دستور دادند که مسکن مهر تمام شود.

مهرآبادی با بیان اینکه درپی دستور رئیس جمهور با سازمان برنامه وبودجه مکاتبات عدیده و پیگیری های زیادی انجام دادیم تصریح کرد: به هرحال بخشی از بودجه موردنیاز برای تأمین زیرساخت های مسکن مهر باید داده شود و ما انتظار داریم که سازمان برنامه وبودجه به این موضوع نگاه جدی داشته باشد.

وی با اشاره به رضایت از بانک های عامل برای مشارکت در طرح مسکن مهر گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی و افزایش قیمت مصالح ساختمانی، بانک ها باید پول را برای انجام پروژه ها آزاد کنند و ما زمان کمی داریم و هرچقدر زمان بگذرد، دود به چشم مردم می رود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان