Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

در تاریخ اول دیماه صداقت نیوز مطلبی منتشر کرده بود که بعد بلافاصله توسط سایت هایی مانند تابناک ، آفتاب نیز مورد استفاده قرار گرفت عنوان مطلب " جهانگردی آقای استاندار " این بود. در پی انتشار این مطلب شورای اطلاع رسانی استان مطلبی در پاسخ منتشر کرد که به دست ما هم رسیده و شما آن را می خوانید .

مدیریت محترم سایت تابناک

با سلام و احترام

از آنجائیکه در تاریخ یکم دیماه سالجاری مطلبی را تحت عنوان " جهانگردی آقای استاندار " در بخش جدیدترین اخبار منتشر شده ، گذاشتید لازم است جهت تنوید افکار عمومی و روشن تر شدن موضوع توضیحی نه از باب پاسخ و جوابیه به استحضار خوانندگان محترم برسد و خواهشمند است براساس قانون مطبوعات دستور فرمایید در سایت درج شود .

در مطلب " جهانگردی آقای استاندار " آمده بود که در سالجاری استاندار گیلان به کشورهای آلمان ، تاجیکستان ، اوکراین ، آذربایجان ، جمهوری داغستان ، فیلیپین و روسیه سفر کرده است ؟ ! که باید به اطلاع برسانیم ، استاندار گیلان در سال جاری برخلاف ادعای نگارنده مطلب مورد اشاره به تاجیکستان روسیه و اوکراین سفر نکرده اند ! ! ! دیگر اینکه تمامی سفرهای آقای مهندس روح ا... قهرمانی چابک استاندار گیلان به کشورهای آلمان ، آذربایجان ، جمهوری داغستان و فیلیپین در وهله اول مأموریت کاری و با مجوز وزارت کشور و خارجه بوده و دست آوردهای شایان توجهی نیز داشته است که می توان به برخی از آنها اشاره کرد .

الف : سفر استاندار گیلان به آلمان به نمایندگی از ریاست جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت در مراسم افتتاحیه بیمارستان فوق تخصصی مغز و اعصاب پرفسور مجید سمیعی در هانوفر و البته قدردانی به پأس سالها تلاش و مجاهدت شخصیت علمی این گیلانی برجسته انجام پذیرفته است که از دیگر دستآوردهای آن توافق با پروفسور مجید سمیعی جهت ساخت و تجهیز بیمارستان فوق پیشرفته تخصصی مغز و اعصاب در رشت جهت انتفاع هموطنان ایرانی و بیماران منطقه خاورمیانه بوده است .

ب : آذربایجان : در این سفر نیز مهندس روح الله قهرمانی چابک استاندار گیلان در معیت هیأتی به ریاست وزیر محترم کشور با الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان دیدار و توافق نمودند تا راه آهن ایران از طریق آستارا به آذربایجان و در نتیجه اروپا متصل گردد که هم اکنون تجهیز کارگاه راه آهن رشت به آستارا به طول 160 کیلومتر توسط قرار گاه سازندگی خاتم الانبیاء آغاز شده است .

از دیگر توافقات نماینده عالی دولت در گیلان و جمهوری آذربایجان در بخش انرژی تأمین گاز مناطقی از غرب گیلان و استان اردبیل در فصل سرد سال توسط جمهوری آذربایجان و صادرات برق از گیلان به جمهوری آذربایجان در فصل گرم سال بوده است که در پی این توافق الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان دستور تقویت ایستگاه گاز لنکران را صادر نموده است .

ناگفته نماند که جمهوری آذربایجان تنها در شش ماهه نخست امسال 82 % کالا های صادراتی ایرانی از طریق گمرکات گیلان را وارد نموده است واینگونه سفرها می تواند به تقویت سطح روابط سیاسی و تجاری فی مابین کشورهای دوست و همسایه ایران بیانجامد .

 دومی سخنرانی مهندس قهرمانی به نمایندگی از رئیس جمهور در مراسم افتتاحییه بیمارستان مغز هانوفر - آلمان سخنرانی مهندس قهرمانی به نمایندگی از رئیس جمهور در مراسم افتتاحییه بیمارستان مغز هانوفر - آلمان

پ - جمهوری داغستان : در این سفر نیز با تلاش های استاندارگیلان در دیداربا رئیس جمهور داغستان مقرر گردید پس از 2 دهه مسیر 600 کیلومتری ایران از طریق آستارا تا جمهوری داغستان بازگشایی شود که ایران می تواند از طریق این مسیر به ترانزیت کالاهای صادراتی خود از گیلان به جمهوری داغستان ، چچن انیگوش ، گرجستان ، منطقه قفقاز و در نهایت اروپا بپردازد و از طریق این مسیر چیزی در حدود 12 روز زودتر امکان دسترسی به اروپا را داشته باشد تا از طریق بنادر دریایی جنوب ایران ، علاوه برتوافق فوق الاشاره مقرر گردید باتوجه به نزدیک تر بودن بندرماخاچ قلعه به نسبت سایر بنادر حوزه خزر تا بنادر گیلان خطوط جدید کشتیرانی ایجاد گردد همچنین ایجاد کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه های داغستان نیز از توافقات این سفر بوده است .

ت – فیلیپین : این سفر نیز به جهت بازدید از مرکز بین المللی تحقیقات برنج و توافق برای انجام همکاری های علمی و پژوهشی توسط سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران و موسسه بین المللی تحقیقات برنج فیپلپین (ایری) و تأسیس مرکز بین المللی تحقیقات برنج در استان گیلان انجام شده است .

و پس از این سفر با پیگیری های استاندار گیلان نام مرکز بین المللی منطقه ای تحقیقات و آموزش برنج رشت در سازمان بین المللی تحقیقات کشاورزی ( GIAR) مستقردر واشینگتن ثبت و جمهوری اسلامی ایران به عنوان سرپرست طرح توسعه ی برنامه جهانی برنج در آسیای میانه و غربی انتخاب گردید .

ج – قطر : این سفر نیز به منظور شرکت و سخنرانی درنمایشگاه بین المللی و همایش پول و سرمایه گذاری 2010 انجام پذیرفت زیرا که در سال گذشته بنا به ارائه آمار رسمی از دپارتمان اقتصادی سازمان ملل متحد با مدیریت مهندس روح ا... قهرمانی چابک استان گیلان رتبه اول جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ایران را کسب نموده بود و در راستای تداوم جذب سرمایه گذاران به ایران اسلامی ، استان و لایتمدار گیلان این سفر و حضوراستاندار گیلان که با هماهنگی وزیر محترم کشورنیز انجام پذیرفت لازم و ضروری می نمود .

از سوی دیگر تغییر مشاوران و معاون استاندارهیچکدام بدلیل اعتراض نبوده بلکه حق مسلم هرمدیری است که همراهان و مشاورانش را بدلخواه برگزیند و این تغییر و جابجایی طبیعی است و نبایستی کدورتی را در پی داشته باشد چرا که سالهاست مشاوران محترم به افتخار بازنشستگی نایل شده بودند کمااینکه کدورتی را نیز در پی نداشته است .

درپایان خوب است به بار معنای کلمات و جملات توجه داشته باشیم ، وقتی می گوییم ادامه سفرهای " خود " سفر راکاملا" شخصی می کند و اگر "سکان " اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها بدست استانداران است ، گیلان نخستین استان اجرای آزمایشی این طرح بود ، و خوشبختانه بامردم فهیم ولایتمدار و مدیریت انقلابی استان ، گیلان در تمامی امتحانات سربلند و سرافراز بوده است .

شورای اطلاع رسانی استان

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : استاندار گیلان

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان