Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2
مدیرعامل شهرک های صنعتی استان گیلان :

شهرک صنعتی آستارا فاقد تصفیه خانه است

چاپ کد خبر: 69024 |
گیلانیان : مدیرعامل شهرک های صنعتی استان گیلان در جریان بازدید از شهرک صنعتی شهرستان آستارا نبود تصفیه خانه، آسفالت معابر، میزان کیفیت و کمیت آب و کمبود زمین صنعتی را از عمده مشکلات شهرک صنعتی این شهرستان دانست.
احمدعلی شهیدی ظهر امروز در جریان بازدید از شهرک صنعتی این شهرستان در ارتفاعات روستای هودول در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم اکنون 33 شهرک و ناحیه صنعتی قابل بهره برداری در سطح شهرستان های استان گیلان وجود دارد.

وی با بیان اینکه در قالب این تعداد شهرک و ناحیه صعنتی بیش از 60 واحد صنعتی با اعتباری بالغ بر یک هزار و 50 میلیارد ریال تا پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرد گفت: با بهره برداری از این تعداد واحد صعنتی برای 700 نفر اشتغال زایی صورت می گیرد.

مدیرعامل شهرک های صنعتی استان گیلان با اشاره به اینکه جهت ایجاد و ارتقای زیرساخت های موجود در شهرک های صنعتی استان گیلان حدود 60 تا 70 میلیارد ریال اعتبار استانی پیش بینی شده افزود: سهم شهرک صعنتی شهرستان آستارا از میزان اعتبار استانی پیش بینی شده، 25 میلیارد ریال است.

شهیدی عمده مشکلات شهرک صنعتی شهرستان آستارا را نبود تصفیه خانه، آسفالت معابر و میزان کیفیت و کمیت آب دانست و افزود: طرح های ترمیم آسفالت معابر و ارتقای میزان کیفیت و کمیت آب شهرک صنعتی این شهرستان برای سال جاری در دست اقدام بوده و پیمان کار آن ها تعیین شده است.

وی بابیان اینکه طی دو ماه آینده محوطه شهرک صنعتی شهرستان آستارا به دوربین های مداربسته مجهز می شوند تا صاحبان کارگاه های تولیدی به لحاظ امنیتی و حراستی دغدغه کمتری داشته باشند گفت: مطالعات ایجاد تصفیه خانه برای شهرک صنعتی این شهرستان در آینده نزدیک انجام می شود.

مدیرعامل شهرک های صنعتی استان گیلان کمبود زمین صنعتی را از دیگر مشکلات شهرک صنعتی شهرستان آستارا برای توسعه و افزایش واحدهای تولیدی عنوان و تصریح کرد: امیدواریم کمبود زمین های صنعتی با همت نماینده مردم در مجلس و فرماندار این شهرستان در سریع ترین زمان ممکن برطرف شود.

مدیرعامل شهرک های صنعتی استان گیلان تعداد واحدهای فعال در شهرک صنعتی شهرستان آستارا را 15 تا 20 واحد با میزان اشتغال 200 نفر اعلام کرد و افزود: تعدادی از واحدهای نیمه فعال شهرک صنعتی این شهرستان به صورت فصلی کار می کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان