Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به عدم حمایت برخی مسئولان از نمایش بزرگ «قبیله غافل» گفت: بسیج هنرمندان و جوانان آستانه اشرفیه به طور آتش به اختیار و با صرف کمترین هزینه نمایشی به روی صحنه بردند که تأثیر زیادی بر نسل جوان داشته و راوی مظلومیت معصومین است.

سردار محمد عبدالله پور در حاشیه نمایش «قبیله غافل» در گفت وگو با خبرنگار فارس در آستانه اشرفیه با عرض تسلیت به مناسبت ماه شهادت سالار شهیدان و خسته نباشید به عوامل نمایش بزرگ «قبیله غافل» اظهار کرد: اجرای این نمایش، اقدامی ارزشمند از سوی بسیج هنرمندان شهرستان آستانه اشرفیه است.

وی با بیان اینکه «قبیله غافل» تاریخ شیعه را به خوبی روایتگری می کند افزود: دست اندرکاران این نمایش بزرگ تنها در دو ساعت سعی کردند تاریخ را به نسل جوان نشان دهند و مظلومیت ائمه معصومین را به نمایش بگذارند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر تأثیر به سزای نمایش بزرگ قبیله غافل بر نسل جوان گفت: ارزش این کار زمانی مشخص می شود که از مخاطبان سؤال کنیم؛ تاریخ شیعیان را چگونه دریافتند و پس از دیدن این نمایش ارزشمند می بینیم به خوبی می توانند روایتگر ظلم هایی باشند که بر ائمه اطهار و شیعیان گذشته است.

عبدالله پور با اشاره به صرف هزینه های هنگفت دشمنان اسلام برای ترویج یاس و ناامیدی در فضای کشور تصریح کرد: باوجود تلاش های زیاد دشمنان برای ناامید کردن مردم، جوانان بسیجی به طور کاملاً آتش به اختیار و تلاش شبانه روزی بدون چشم داشت و با صرف کمترین هزینه و حتی در مواردی بدون حمایت برخی مسئولان استانی، در شهرستان آستانه اشرفیه اقدامی ارزشمند کردند و نمایش «قبیله غافل» را به خوبی ولو با سختی به اجرا گذاشتند.

به گزارش فارس، نمایش بزرگ «قبیله غافل» به کارگردانی و نویسندگی امین جمالی از 18 شهریور آغاز شد و تا 21 شهریورماه، هر شب بعد از نماز مغرب و عشا در صحن حرم مطهر شهدای آستانه اشرفیه به روی صحنه می رود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان