Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2
نماینده مردم رشت در مجلس :

عدم پایبندی نمایندگان به امضای خود در طرح شفافیت آرا

چاپ کد خبر: 69054 |

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مخالفت 108 تن از نمایندگان با طرح شفاف سازی آرای وکلای ملت گفت: برخی از نمایندگان تنها به دلیل فشار افکار عمومی طرح یک فوریت شفافیت آرای نمایندگان را امضا کردند.

جبار کوچکی نژاد با اشاره به طرح یک فوریت نمایندگان مجلس درباره شفاف سازی آرای نمایندگان اظهار کرد: من از موافقان این طرح و جزو 20 نفر اولی بودم که پای آن را امضا کردم.

وی با بیان اینکه این طرح در صورت رأی آوردن گام بلندی در راستای نظام شفاف سازی مجلس بود افزود: عده ای از نمایندگان تنها پای طرح را امضا کردند اما در عمل به آن پایبند نبودند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی دلیل امضای عده ای از نمایندگان پای طرح را تنها فشار افکار عمومی دانست و گفت: برخی از نمایندگان مجلس با توجه به خواست مردم و افکار عمومی مجبور شدند تا اسمشان در لیست امضاکنندگان باشد اما معتقد به رأی آوری طرح یک فوریتی آن نبودند.

کوچکی نژاد با اشاره به رأی مخالف 108 تن از نمایندگان به کلیات طرح بیان کرد: نمایندگانی که به طرح شفافیت آرا رأی مخالف دادند مایل نیستند تا مجلس با شفافیت پیش برود.

وی با اشاره به کلیات این طرح گفت: بر اساس این طرح نظرات نمایندگان مجلس مبنی بر موافق، مخالف و یا ممتنع بودن رأیشان مشخص بود که در بررسی یک فوریتی آن مخالفت شد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت باخبر بودن ازنظر وکلای ملت را حق موکلان دانست و افزود: این حق مردم و آحاد جامعه است که نظر نمایندگان خود را در خصوص طرح ها، لوایح و سایر بدانند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان