Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2
همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی(ع) :

همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در رشت برگزار می شود

چاپ کد خبر: 69055 |

گیلانیان : همزمان با ۵ هزار نقطه در ایران و جهان دوازدهمین همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی(ع) در رشت برگزار می شود.

رضا ثقتی امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه دوازدهمین همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی(ع) همزمان در 5 هزار نقطه ایران و جهان در رشت برگزار می شود اظهار داشت: این همایش بزرگ همانند سال های گذشته در نخستین جمعه ماه محرم در رشت برگزار می شود.

مدیر اجرایی برگزاری دوازدهمین همایش شیرخوارگان حسینی(ع) زمان برگزاری این همایش بزرگ را 23 شهریور ماه امسال عنوان کرد و گفت: مراسم شیرخوارگان حسینی راس ساعت 9 صبح 23 شهریور ماه در مصلی امام خمینی(ره) شهر رشت برگزار می شود.

ثقتی با بیان اینکه این مراسم همه ساله با استقبال پرشوری در گیلان مواجه می شود خاطرنشان کرد: مادران گیلانی همه ساله با هدف رشد و پرورش فرزندان شیرخوار خود در دریای پرمهر معنویت حضرت سیدالشهدا(ع) در این مراسم شرکت می کنند.

وی بنای مراسم شیرخوارگان حسینی(ع) را بر پایه نذرنامه خوانی عنوان کرد و با تاکید بر اینکه مادران با قرائت دسته جمعی نذرنامه، فرزندان خود را نذر یاری قیام حضرت صاحب الزمان(عج) می کنند گفت: این مراسم همه ساله با شور و نوای روضه حضرت علی اصغر (ع) برگزار می شود.

ثقتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان را سخنران دوازدهمین همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی(ع) در رشت عنوان کرد و افزود: این برنامه به صورت زنده از شبکه تلویزیونی باران پخش می شود و شبکه سه سیما جمهوری اسلامی ایران قسمت هایی از این مراسم پرشکوه را پخش می کند.

مسئول هیئت روضات الحسین(ع) رشت با اشاره به اینکه برگزاری مراسم سوگواری با عنوان "بوی خوش حسین(ع)" از شامگاه 19 شهریور به مدت 11 شب در مسجد امام رضا(ع) گلسار از دیگر برنامه های هیئت روضات الحسین(ع) رشت در محرم امسال است گفت: مراسم ویژه ظهر عاشورا همراه با اجرای تعزیه از دیگر برنامه های این هیئت است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان