Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون هماهنگی و پیگیری امور استان های دفتر ریاست جمهوری با اشاره به نقش مدیریت در صنعت گفت: بسیاری از مشکلات کشور با مدیریت حل می شود و ضعف مدیریت یکی از مسائل مهمی است که در حوزه صنعت دیده می شود.

علی اصغر احمدی عصر امروز در جلسه رسیدگی به مصوبات رئیس جمهور در سالن شهید انصاری استانداری گیلان با اشاره به پیگیری مصوبات دولت در شهرهای مختلف اظهار کرد: سفر رئیس جمهور به معنی خرج کرد پول های مازاد نیست بلکه برمبنای بودجه های موجود کشور است.

وی با تأکید بر اینکه نوع تصمیمات اخذشده بر پایه اختیاراتی بوده که بودجه قانونی پشتوانه آن است افزود: قطعاً هر سفر ریاست جمهور منجر به حل شدن همه مشکلات در استان ها نمی شود و این انتظار نیز میسر نخواهد شد.

معاون هماهنگی و پیگیری امور استان های دفتر ریاست جمهوری با بیان اینکه تصمیمات در استان بر پایه دو نوع تصمیم گرفته شده گفت: تصمیمات استانی بر پایه بودجه قانونی و دولتی بوده و دیگری بر پشتوانه بودجه های غیردولتی و سرمایه گزاری خصوصی است.

احمدی با بیان اینکه تصمیمات رئیس جمهور در سفرهای استانی بر مبنای توان کشور گرفته می شود خاطرنشان کرد: میانگین تحقق تصمیماتی که در دولت های گذشته به انجام می رسید حدود ۲۵ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه امروزه بالای ۷۵ درصد تصمیمات سفرهای رئیس جمهوری در کشور محقق شده است تصریح کرد: با توجه به فعالیت های انجام شده در سقف مقرر پروژه هایی به انجام نرسیده و باید دلایل آن بررسی شود بنابراین از دستگاه ها می خواهیم که اگر پروژه ای برزمین مانده، دلایل آن بررسی و مشکلات برطرف شود.

معاون هماهنگی و پیگیری امور استان های دفتر ریاست جمهوری با بیان اینکه استاندار گیلان باتجربه خود باید کمک کند تا منابع غیردولتی را برای استان جذب کند گفت: ما افتخار می کنیم که بتوانیم قدمی برای مردم در استان ها برداریم و در این مسیر تلاش می کنیم.

احمدی با اشاره به نقش مدیریت در صنعت بیان کرد: بسیاری از مشکلات کشور با مدیریت حل می شود و ضعف مدیریت یکی از مسائل مهمی است که در حوزه صنعت دیده می شود.

وی با بیان اینکه ما اگر بتوانیم مانع بسته شدن واحدهای صنعتی شویم گام بزرگی در پهن بودن سفره های مردم برداشته ایم افزود: ما یار مدیران صنعت و استانداران هستیم تا واحدهای موجود سر پا بماند.

معاون هماهنگی و پیگیری امور استان های دفتر ریاست جمهوری با بیان اینکه بخشدار نماینده دولت است و نماینده دولت نباید مقابل دولت بایستد افزود: مدیران، نمایندگان دولت در حوزه تخصصی هستند بنابراین نباید مانیفست حزبی اعمال شود.

احمدی گفت: در حوزه اقتصاد باید تمام همتمان صرف ایجاد شغل فارغ از مسائل سیاسی شود ازاین رو، از هرکسی که یک فرصت شغلی ایجاد کند حمایت می کنیم.

وی با تشریح شرایط امروز جامعه تصریح کرد: در شرایط اقتصادی امروز که دشمنان درصدد تحمیل فشار اقتصادی هستند باید تمرکز خود را در کاهش آسیب های اقتصادی قرار دهیم.

معاون هماهنگی و پیگیری امور استان های دفتر ریاست جمهوری گفت: خطوط فکری در توجه به مسائل مردم زیاد مهم نیست و باید فارغ از مسائل سیاسی به فکر خدمت به مردم و رفع مشکلات آن ها باشیم.

احمدی با بیان اینکه دولت نباید بنگاه داری کند خاطرنشان کرد: مشکلاتی بر سر راه مدیریت قرار دارد ولی باید باتدبیر مشکلات را برطرف کرد.چ

نباید با عناوین مقدس به دنبال کارکرد حزبی خود باشیم

استاندار گیلان نیز در این نشست با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان اظهار کرد: در مقوله تسهیلات سفر ازنظر ریالی در برخی از قسمت ها بیش از آن چیزی که وعده ریاست جمهوری بوده محقق شده و دریکی از موارد بیش از ۲۵۰ درصد بیش از تصمیم مقرر، محقق شده است.

مصطفی سالاری با بیان اینکه راه آهن به عنوان یکی از پروژه های بزرگ گیلان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به بهره برداری می رسد افزود: تجربه راه آهن گیلان در هیچ جای کشور دیده نمی شود و خیلی ها معتقد بودند بهره برداری آن در این جاده پرفرازونشیب غیرممکن است .

وی با بیان اینکه پسماند در سه استان شمالی بسیار مهم و از اولویت های مهم تصمیم گیری است تصریح کرد: مقوله پسماند، به گوهر رود، زردرود و به تالاب انزلی مربوط می شود که تحقق آن تحول خوبی برای استان گیلان رقم می زند.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اهمیت جذب سرمایه غیردولتی در حوزه اشتغال گفت: در استان گیلان شرایط برای کار مناسب است و در حوزه صنعت نیز باید به سرمایه گذاری توجه کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه در مقوله سلولزی و پوشاک شرایط خوبی در استان دیده می شود خاطرنشان کرد: زمینه برای فعالیت در این حوزه اقتصادی فراهم است و مشکلات این حوزه را می توان از طریق مراجع ملی رفع کرد.

سالاری با بیان اینکه باید از ظرفیت های استانی کمک گرفت افزود: برخی ها به جای اینکه وقت خود را برای دقت در انتصاب ها بگذارند، بهتر است قدمی برای مشکلات اقتصادی برداشته و مشکل این حوزه را برطرف کنند.

وی با تأکید بر اینکه از کسی که همراه دولت نیست در مناصب سیاسی به هیچ وجه استفاده نمی کنم تصریح کرد: مگر باید در انتصاب ها و از گروه و تیم آن ها انتخاب کرد؟ چگونه است برای عدم انعقاد قرارداد یک بخشدار تلاش می کنند آیا بهتر نیست به جای آن، برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند؟

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه برای انتصاب بخشدار می توان از بخشدار غیر مستخدم نیز استفاده کرد گفت: این تنها یک انتصاب است و آن قدر موضوع مهمی نیست که بر مبنای آن جلوی فعالیت یک جوان را بگیریم.

استاندار گیلان با اذعان به اینکه اگر افرادی که هم فکر دولت نیستند بخواهند درراه رفع مشکلات مردم گام بردارند به آن ها کمک می کنیم بیان کرد: بهتر است که این افراد همه توانشان را برای توقف کار جوانان خرج نکنند چراکه لطمه آن به مردم برمی گردد.

وی با بیان اینکه برخی با هیاهو این انتصاب ها را افراطی گری می نامند خاطرنشان کرد: سؤال ما این است اگر افراد تیم شمارا در سمت مدیریت ها بگذاریم افراطی گری محسوب نمی شود؟

سالاری با بیان اینکه افراد در هر تفکر سیاسی حق ندارند از عناوین مقدس استفاده کنند گفت: این اصلاً درست نیست که با استفاده از عناوین مقدس به دنبال کارکرد حزبی خود باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر اینکه امام حسین جان خود را درراه مردم داده است افزود: نباید جوانان را متوقف کرد چراکه این توقف نه عقلا و نه عرفا صحیح نبوده و به مردم لطمه وارد می کند.

سالاری گفت: ما امانت دار مردم هستیم و باید فعالیت های انجام شده را به نتیجه برسانیم و مسئله اشتغال که از موضوعات مهم کشور است را به نتیجه برسانیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان