Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان برنامه های هفته گرامیداشت امر به معروف و نهی منکر در استان گیلان را تشریح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا شفیعی زاده اظهار داشت: به منظور تجدید میثاق با آرمان های اباعبدالله الحسین( ع) تجمع یاوران امر به معروف و نهی از منکر، روز جمعه 23 شهریور مصادف با 4 محرم به صورت سراسری در رشت و دیگر شهرستان های گیلان برگزار می شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان عنوان کرد: این تجمع و راهپیمایی پس از ادای فریضه نماز جمعه 23 شهریور و با حضور گسترده نمازگذاران متدین و ولایتمدار و قشرهای مختلف مردم در شهر رشت و سایر شهرهای استان گیلان به صورت سراسری برگزار می شود.

شفیعی زاده مسیر حرکت این راهپیمایی در شهر رشت را برشمرد و تصریح کرد: همزمان با فرا رسیدن ایام محرم، یاوران و دوستداران فریضه ارزشمند امر به معروف و نهی از منکر، در شهر رشت روز جمعه پس از اقامه نماز جمعه از میدان مصلی تا میدان فرهنگ را طی می کنند.

وی برگزاری نشست های هم اندیشی در صدا و سیمای مرکز گیلان را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: برای فرهنگ سازی مطلوب در سطح جامعه و نهادینه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در بین مردم باید از بیان شیوا و گیرای افراد توانمند و متخصص در این حوزه استفاده شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان تبیین اهداف ابا عبدالله الحسین( ع) و قیام عاشورا را برای آحاد مردم ضروری اعلام کرد و گفت : به فرموده حضرت امام حسین( ع) یکی از مهم ترین اهداف اساسی قیام ایشان، نجات دین اسلام و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

شفیعی زاده برپایی نمایشگاه را از جمله برنامه های ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان دانست و بیان داشت: در این مورد نیز هماهنگی های لازم با مدیران و دست اندرکاران دستگاه های ذیربط استان برای برپایی نمایشگاه فرهنگی با شعار امر به معروف و نهی از منکر انجام شده است.

وی تشکیل کارگروه ویژه هفته امر به معروف و نهی از منکر در رسانه ملی را از دیگر این برنامه ها خواند و تصریح کرد: به همین منظور نشست های علمی با موضوع نقش امر به معروف و نهی از منکر در تحکیم خانواده و کاهش تنش های خانوادگی در صدا و سیما و رسانه ها برگزار می شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان به دیگر برنامه های این ستاد اشاره کرد و گفت: در کنار برگزاری مسابقه علمی فرهنگی با رویکرد امر به معروف، بازسازی مناسب و انجام تبلیغات محیطی با هماهنگی سازمان های فرهنگی تبلیغی و شهرداری ها نیز در این هفته انجام می شود.

شفیعی زاده از حضور مؤثر طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر در هیئت های سوگواری محرم خبر داد و عنوان کرد: طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر گیلان علاوه بر حضور مؤثر در دسته جات عزاداری ها، در ایام این هفته اقدام به برگزاری تجمعاتی نیز خواهند کرد.

وی برگزاری تجمعات طلایه داران امر به معروف را برای نهادینه شدن این فریضه مورد تأکید قرار داد و افزود: برگزاری تجمعات تخصصی گروه های طلایه داران به صورت روزانه و با پوشش رسانه ای به جهت کمک به فراگیر شدن کمپین و ایجاد موج رسانه ای از برنامه های ویژه این هفته است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان بر لزوم استفاده از ظرفیت مساجد، سازمان های بسیج و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد و ابراز داشت: هماهنگی با شورای ائمه جمعه و امور مساجد برای مبلغین جهت ترویج امر به معروف نیز توسط این ستاد برنامه ریزی شده است.

شفیعی زاده در مورد سایر برنامه های هفته امر به معروف و نهی از منکر افزود: ارائه حرف های علمی با موضوع مهم ترین معروف ها و منکرها در نظام اسلامی آثار بی تفاوتی اجتماعی و نقش امر به معروف در ترویج نقد و نقدپذیری در صدا و سیما و سایر رسانه ها از جمله این برنامه ها است.

وی با بیان اینکه جهت برگزاری جلسات توجیهی برای مبلغان و مداحان با سازمان تبلیغات اسلامی گیلان هماهنگی انجام شده بیان داشت: تجمع طلایه داران در گلزار شهدا سراسر استان گیلان و غبارروبی مزار شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی در هفته امر به معروف و نهی از منکر برگزار می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان