Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه توهین استاندار به نمایندگان گیلان توهین به شعور گیلانیان است گفت: اظهارات نسنجیده استاندار نوعی فرافکنی است و این رفتار در تعیین بخشداران غیرقانونی اخیر توسط استاندار گیلان مشهود است.

ولی داداشی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه مجلس در رأس همه امور است اظهار کرد: نمایندگان مجلس از منتخبین مردم هستند و نباید مورد اهانت و توهین مسئولان ازجمله دولت قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه نمایندگان گیلان در جلسه هماهنگی سفر وزیر صنعت معدن تجارت به گیلان و پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به استان مورد اهانت قرارگرفته افزود: نمایندگان مردم از پشتوانه رأی مردم و از حمایت معنوی آن ها برخوردار هستند و هرگونه توهین به آن ها توهین به مردم اطلاق می شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به توهین استاندار به نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه نمایندگان به دنبال تعیین بخشدار از حامیان خود برای جلب رضایت آن ها هستند گفت: اظهارات نسنجیده استاندار نوعی فرافکنی است و این رفتار در تعیین بخشداران غیرقانونی اخیر توسط استاندار گیلان مشهود است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: استاندار باید پاسخ بدهد که آیا با جذب چهار نفر صرفاً سیاسی به عنوان بخشدار آیا مشکل مردم حل شده است یا تنها از فشار سیاسیون نسبت به وی کاسته شده است.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استاندار به نمایندگان تکلیف کرده به جای دخالت در امور منصب ها به فکر سدسازی، پل سازی، پروژه های عمرانی و جذب سرمایه گذار باشند تصریح کرد: پیگیری مسائل عمرانی، خدماتی وظیفه دولت و جزو وظایف ذاتی استاندار به شمار می رود و کارگزاران دولتی ازجمله استاندار باید دنبال رفع موانع تولید، رفع موانع سرمایه گذاری و سدسازی باشد.

داداشی با تأکید بر اینکه تعیین تکلیف برای نمایندگان نیز نوعی توهین دیگر به منتخبین مردم است گفت: تعیین تکلیف استاندار به نمایندگان نوعی اهانت و توهین به شعور سیاسی مردم گیلان است و در یک کلام باید گفت استاندار فعلی در قد و قواره گیلان نیست.

وی با اشاره به اینکه گیلان متشکل از اقوام و جریانات سیاسی مختلف است که امری طبیعی و بدیهی به نظر می رسد بیان کرد: گیلان تا امروز نیز شاهد در هم فرورفتگی و عداوتی که استاندار در بدنه جریانات سیاسی تابیده نبوده و این کار نیز از سوی استاندار بسیار نکوهیده است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه هر نوع تلاش نمایندگان از سوی استاندار گیلان مردود می شود و آن را به یک نحوی برچسب می زند و سیاسی جلوه می دهد گفت: استاندار گیلان شمشیر را از روبه رو بسته و من به مردم اعلام می کنم که هرگز اجازه سوءاستفاده و توهین به آن ها را نخواهم داد.

نماینده مردم آستارا با تأکید بر اینکه استاندارد نباید صرفاً برای جلب رضایت سیاسیون کارکرده و با منصوب کردن چهار بخشدار و جذب غیرقانونی آن ها در استان کشمکش ایجاد کند افزود: استاندار به جای جذب غیرقانونی چهار بخشدار باید به فکر اشتغال جوانان باشد و اگر قرار است استخدامی صورت بگیرد این استخدام باید بر اساس فراخوان عمومی صورت بگیرد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان