Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با بیان اینکه محرم و عزاداری سید وسالار شهیدان الهام بخش مبارزات سیاسی است گفت: اگر امروز قدرت های جهانی بسیج شده تا شجره طیبه انقلاب را نابود کنند به دلیل قدرت انقلاب ایران است چراکه این انقلاب مدیون فرهنگ عاشورا و امام حسین (ع) است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان رشت با تسلیت ایام سوگواری سرور سالار شهیدان اظهار کرد: هرساله در این ایام وهابیت نگون بخت تلاش می کند تا در میان عزاداران امام حسین (ع) شبهه افکنی کند و امسال نیز به پشتوانه فضای مجازی تلاش کرده و در میان مردم می گویند بهتر است خرج های عزاداری سید و سالار شهیدان صرف جهیزیه جوانان شود.

وی با بیان اینکه وهابیت نگون بخت پا را فراتر گذاشته و می گوید عزاداری امام حسین (ع) منبع و ماخدی ندارد گفت: اگرچه مردم و جوانان ما بهتر و بیشتر از این نابخردان به فلسفه عزاداری اباعبدالله الحسین آشنایی دارند، اما مطالعه در منابع شیعی به راحتی این موضوع مطروحه را برملا می کند.

خطیب جمعه رشت با اشاره به ذکر اهمیت یادآوری ایام الهی در قران کریم بیان کرد: ائمه شیعه سفارش های فراوانی به احیای فضائل کربلا کرده چراکه اهل بیت (ع) در برپایی مجلس برای امام حسین (ع) اصرار داشتند زیرا اثرات آن غیر قابل انکار است.

وی با بیان اینکه محرم و عزاداری سید وسالار شهیدان الهام بخش مبارزات سیاسی است افزود: اگر امروز قدرت های جهانی بسیج شده تا شجره طیبه انقلاب را نابود کنند به دلیل قدرت انقلاب ایران است چراکه این انقلاب مدیون فرهنگ عاشورا و امام حسین (ع) است.

فلاحتی با اشاره به تصمیم تامل برانگیز آموزش وپرورش کشور آذربایجان در غیبت زدن دانش آموزان شیعه در روز عاشورا گفت: این نوع اقدامات نشان دهنده تاثیر فرهنگ عاشورا و نگرانی دنیا از اثرات ارزشمند آن است.

امام جمعه رشت با تأکید بر رساندن صحیح پیام کربلا از طریق منابر افزود: اهالی منابر و دانشمندانی که برای مردم درباره حماسه حسینی و کربلا سخن می گویند بایداز واقعیت سخن بگویند و منابر را از سکولاری بودن دور نگاه دارند.

وی با اشاره به گوشزد رهبری معظم نظام به خطبا و مداحان مبنی بر اینکه مراقب باشید که روضه امام حسین (ع) سکولاریزه نشود گفت: عشق حسین (ع) و ذکر سید و سالار شهیدان حماسی است و کسانی که امام حسین (ع) را دوست دارند نمی توانند معتقد به سکولاری بودن منابر باشند.

خطیب جمعه رشت با تأکید بر اینکه مداحان بخش حماسی حماسه عاشورا را پررنگ کنند بیان کرد: آن منبری و مداحی که از انقلاب و تاثیر عاشورا بر آن سخن نگوید به خون شهدا خیانت کرده اند.

فلاحتی خطاب به مداحان تصریح کرد: امسال کاری نکنید که در روز عاشورای حسینی در زمان نماز، شاهد طبل و زنجیر در خیابان ها باشیم چراکه باید نماز ظهر عاشورا مورد توجه قرار گیرد از این رو، شایسته است عزاداران در لحظه اذان هر جا که هستند اقدام به اقامه نماز کنند.

وی با بیان اینکه از دختران و خواهران جوان عاجزانه می خواهم که با آرایش در خیابان ها به عزاداری سیدالشهدا نپردازید افزود: اگر کسی با چنین وضعی به خیابان ها بیایند دل حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) را به درد می آورد و عزاداران به مسائل بهداشتی نیز توجه ویژه ای کنند.

خطیب جمعه رشت با تقدیر از تلاش آیت الله رمضانی مدیر سابق مرکز اسلامی هامبورگ گفت: ماموریت آیت الله رمضانی پس از سالها حضور در آلمان به پایان رسیده که از تلاش های وافر و ستودنی این بزرگوار نهایت تشکر را داریم.

فلاحتی با اشاره به ویژگی های همسر خوب از نگاه آیات و روایات اظهار کرد: پاک بودن فرد از بی بند و باری ها، اعتیاد و مشروبات الکلی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه کرد.

وی با بیان اینکه برخی از آسیب ها ضربه مهلکی به خانواده وارد می کند افزود: فرزندانی که از زوج بی بند و بار یا معتاد به مواد و مشروبات الکلی به عمل بیایند مورد آسیب قرارگرفته و در مسیر تربیت درست قرار نمی گیرند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه اسلام دختران را کریمه خطاب می کند تا او را کرامتی از جانب خدا برای والدین معرفی کند تصریح کرد: بر مبنای روایات کسی که کریمه اش را به شرابخوار دهد قطع رحم کرده ازاین رو، این مسئله صرفا متوجه خانواده مسلمان نیست چراکه بی توجهی به این آلودگی ها و بی بند و باری ها آنقدر گسترده می شود که در نسلهای بعدی نیز تاثیر گذار است وغیر مسلمانان نیز از این آسیب ها مبرا نیستند.

فلاحتی با اشاره به اهمیت ویژگی عفیف و عفیفه در انتخاب زوج یا زوجه برای فرزندان بیان کرد: باید ازدواج ها به گونه ای باشد که در اینده فرزندان این افراد به داشتن مادران عفیفه و پدران عفیف افتخار کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان