Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: نمایندگان گیلان برخلاف گفته استاندار، در موضوع پیگیری مشکلات و مطالبات مردم این استان به هیچ عنوان سیاسی عمل نمی کنند.

ذبیح الله نیکفر صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برخلاف ادعای استاندار گیلان که معتقد است نمایندگان به خوبی پیگیر مطالبات مردم این استان نیستند وکلای مردم با تمام توان در مسیر رفع مشکلات تلاش می کنند و اهل سیاسی کاری نیستند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس عنوان کرد: از استاندار گیلان تقاضا داریم قبل از ایراد چنین اتهاماتی به نمایندگان مردم استان گیلان، حداقل سوابق پیگیری نمایندگان در موضوعات مختلف شهرستانی و استانی را مطالعه کرده و سپس این چنین اظهار نظر کنند.

وی با اعلام اینکه استاندار گیلان برخی اوقات سیاسی تر از نمایندگان این استان عمل می کند افزود: در بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه لاهیجان- سیاهکل و دیلمان استاندار گیلان هم از این طرح بازدید کردند اما هیچ اقدام مثبتی برای رفع موانع این پروژه انجام نداده اند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به موضوع تملک اراضی 3 کیلومتر از این پروژه در محدوده سراوان به سیاهکل بیان داشت: در صورت بازگشایی این مسیر، مصیبت های اهالی منطقه سیاهکل به علت خسارت های ناشی از بروز ترافیک سنگین، مضاعف تر خواهد شد.

نیکفر با اعلام اینکه قرار نیست مردم سیاهکل تاوان اشتباهات مسئولات وزارت راه و شهرسازی را پس بدهند ابراز داشت: مسیر سیاهکل به سراوان بسیار پرتردد و حادثه خیز است و با وجود بازدید وزیر راه و شهرسازی، تاکنون اقدامی برای رفع مشکل این منطقه انجام نشده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل به نحوه ساخت پروژه سالن ورزشی تختی لاهیجان نیز اشاره کرد و بیان داشت: برای ادامه احداث این طرح در سال 97 حدود 2 و نیم میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرده که امیدواریم ضمن جذب این مبالغ شاهد پیشرفت بیشتر این پروژه باشیم.

وی زمان اتمام و بهره برداری از این طرح را نیز مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: بر اساس پیگیری ها، رایزنی ها و وعده های  مسئولان وزارت ورزش و جوانان، در صورت تأمین اعتبارات لازم تا پایان امسال پروژه سالن ورزشی لاهیجان آماده افتتاح و بهره برداری قرار می گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تغییر پیمانکار پروژه میدان گیل لاهیجان نیز خبر داد و گفت: بر اساس شواهد و مدارک و نحوه پیشرفت فیزیکی این طرح، پیمانکار فعلی آن توانایی لازم برای ادامه و تکمیل پروژه را ندارد و احتمالاً اجرای آن به بخش خصوصی واگذار می شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس بر تکمیل و بهره برداری از پروژه میدان گیل تأکید کرد و اظهار داشت: امیدواریم با مجموعه اقدامات و پیگیری هایی که تاکنون انجام شده روند ساخت این طرح سرعت بیشتری به خود گرفته و در موعد مقرر به بهره برداری برسد.

نیکفر به روند اجرای پروژه تثبیت زمین در محور دیلمان نیز اشاره کرد و ابراز داشت: علاوه بر انجام عملیات مقام سازی زمین برای مقابله با پدیده رانش در محور مورد نظر، بسیاری از مناطق خطرآفرین شناسایی و توسط پیمانکار مربوطه برای رفع و اصلاح آن ها اقدامات اساسی انجام شد.

وی میزان مطالبات پیمانکار این پروژه را حدود 7 و نیم میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون جلساتی در زمینه نحوه پرداخت این مبالغ به مجری طرح برگزار شده که قرار است با تأمین اعتبارات در دو قسط 5 و نیم میلیارد تومانی و 2 میلیارد تومانی نسبت به واریز آن اقدام شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با اشاره به اینکه اجرای پروژه تثبیت زمین در محور دیلمان از حدود 5 سال قبل آغاز شده است افزود: طول اجرای این طرح که از نقاط بسیار صعب العبوری نیز گذر می کند تقریباً 50 کیلومتر بوده و عملیات اجرای آن نیز به این زودی ها هم به اتمام نمی رسد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان