Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه باید از محل هدفمندی یارانه ها اعتبارات لازم برای توزیع شیر مدارس اختصاص داده شود، گفت: در تحقیق و تفحص از هدفمندی یارانه ها علت عدم تخصیص یارانه شیر مدارس بررسی خواهد شد.

جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه ردیف بودجه ویژه ای برای توزیع شیر مدارس در قانون بودجه سنواتی درنظر گرفته می شود، گفت: از محل هدفمندی یارانه ها اعتبارات لازم برای توزیع شیر مدارس اختصاص داده می شود.

در تحقیق و تفحص از هدفمندی یارانه ها علت عدم تخصیص اعتبارات شیر مدارس بررسی می شود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه علت عدم تخصیص اعتبارات لازم برای توزیع شیر مدارس در سال گذشته چه بود، توضیح داد: در تحقیق و تفحص از هدفمندی یارانه ها میزان تخصیص اعتبارات شیر مدارس و علت عدم تخصیص آن به صورت کامل بررسی می شود.

با توجه به گرانی لبنیات در روزهای اخیر و حذف این کالا از سبد خوراکی خانواده ها توزیع شیر میان دانش آموزان یکی از الزامات و اولویت هاست وی بیان کرد: با توجه به گرانی لبنیات در روزهای اخیر و حذف این کالا از سبد خوراکی خانواده ها توزیع شیر میان دانش آموزان یکی از الزامات و اولویت هاست. یکی از نیازهای ضروری دانش آموزان با توجه به شرایط جسمی و سنی آنها مصرف شیر و محصولات لبنی است که بخشی از این نیاز باید در مدارس تامین شود.

تنگناهای مالی دولت نمی تواند توجیه مناسبی برای عدم تخصیص اعتبارات لازم برای توزیع شیر باشد

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه تنگناهای مالی دولت نمی تواند توجیه مناسبی برای عدم تخصیص اعتبارات لازم برای توزیع شیر باشد، اظهار کرد: علیرغم آنکه شیر مدارس دارای مصوبه است و منابع تأمین دارد اما اعتبارات تخصیص داده نمی شود. تمامی دستگاه ها و وزارتخانه ها از وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و آموزش و پرورش باید اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهند.

کوچکی نژاد ادامه داد: در کلانشهرهایی مانند تهران آلودگی هوا در اواسط زمستان یکی از معضلات شهری محسوب می شود بنابراین با توزیع شیر می توان بخشی از صدمات وارده به دانش آموزان را جبران کرد.

چرا توزیع شیر مدارس که جزء برنامه های سالانه است، هر سال باید دچار بی برنامگی شود؟

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال که چرا توزیع شیر در مدارس که جزء برنامه های سالانه و با سابقه آموزش و پرورش است، هر سال باید دچار بی برنامگی شود، یادآور شد: توزیع شیر در مدارس سلیقه ای نیست بنابراین نباید دچار نوسان شود؛ پیگیری برای تخصیص اعتبارات پیش بینی شده در بودجه، امری ضروری و است

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان