Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده سپاه قدس گیلان در تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس از برگزاری بیش از ۵۷۰ برنامه فرهنگی ـ دفاعی در سطح استان گیلان خبر داد.

سردار محمد عبدالله پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری تشریح برنامه های هفته گرامی داشت دفاع مقدس در سالن اجتماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران در رشت با اشاره به مقارن شدن هفته دفاع مقدس با چله انقلاب و محرم اظهار کرد: دلیل حمله دشمن به انقلاب اسلامی بنا شدن آن بر مبنای عاشورا بود.

وی از اجرای ۵۷۱ برنامه فرهنگی ـ دفاعی در طول دفاع مقدس خبر داد و افزود: برنامه های دفاع مقدس امسال با شعار «ما توانستیم» در کنار شعار سال برگزار می شود و به همگان ثابت می کنیم که انقلاب اسلامی را با تمان تهدیدات حفظ می کنیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان مهم ترین برنامه دفاع مقدس را رژه دفاعی نیروهای مسلح نام برد و گفت: سپاه در کنار سایر نیروهای مسلح اقتدار و انسجام خود را به همه نشان می دهد.

عبدالله پور با اشاره به دیدار و سرکشی فرماندهان نظامی گیلان از خانواده ای شهدا بیان کرد: نیروهای مسلح تنها با تعامل و وحدت می توانند از پس تهاجم برآیند و حفظ وحدت در بین نیروهای مسلح ازجمله رویکردها در دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه جبهه دفاع مقدس از جنگ سخت به جنگ خدمات رسانی و توسعه خدمت تغییر پیدا کرده افزود: سپاه و بسیج با اعزام نیروهای جهادی در بین روستاهای محروم و حاشیه شهرها در کنار مشکلات اقتصادی به خدمت رسانی از محرومین و مستضعفین می شتابند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به ساخت یک هزار واحد مسکن محرومین و با تأکید از تکمیل آن ها با استفاده از نیروهای مردمی تصریح کرد: سپاه تنها در خدمت رسانی به مردم تسهیل گری می کند و بزرگ ترین امور را با کمک مردم و حداقل هزینه ها انجام می دهد.

عبدالله پور با اشاره به قدرت بی نظیر جوانان و نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب گفت: با توجه به اینکه هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس مقارن است زنگ انقلاب و دفاع مقدس در مدارس نواخته خواهد شد.

وی از برگزاری رزمایش فرهنگی هنری «ستارگان درخشان» در رشت خبر داد و گفت: این رزمایش از دوم مهرماه به مدت یک هفته در جوار لشکر عملیاتی سپاه قدس گیلان با هنرآفرینی نسل انقلابی و جوانان برگزار می شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اردوی جهادی بانوان در سطح استان افزود: جهاد بانوان به مراتب از برادران بالاتر است و این بانوان با خدمت رسانی در زمینه اشتغال و آموزش در محله های ضعیف و محروم رشت نماد خدمت زنان مقاوم و جهادگر را به عرصه نمایش می گذارند.

به گزارش فارس، رژه نیروهای مسلح، دیدار مشترک فرماندهان عالی نظامی با خانواده شهدا و ایثارگران، افتتاح نمایشگاه های دفاع مقدس، اعزام گروه های جهادی، نواختن زنگ ایثار و مقاومت در سطح مدارس استان، اجرای رزمایش فرهنگی عملیات ثامن الائمه، رونمایی از کتاب شهید مدافع حرم محمد اتابه، بازدید و عارضه یابی از صنایع استان، برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل، مسابقات تیراندازی تپانچه و تفنگ بادی نیروهای مسلح، تجلیل از همسران افلاکی سرزمین گیل، یادواره های شهدا، همایش تجلیل از زنان ایثارگر و انقلابی، افتتاح ۱۵ ساختمان جدید پایگاه بسیج در سطح استان، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، اعزام اکیپ پزشکی تخصصی و ویزیت رایگان، ارائه مشاوره حقوقی و چندین برنامه دیگر از مهم ترین برنامه های شاخص طی هفته دفاع مقدس است که در سطح استان برگزار می شود.

گفتنی است در حاشیه این نشست خبری از سه رسانه فعال گیلان در حوزه اطلاع رسانی خدمات بسیج توسط فرمانده سپاه قدس استان تجلیل شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان