Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خانه ملت با تأکید بر لزوم افزایش تولید داخل و توجه به قدرت درون در دولت گفت: دولت باید با هنر مدیریت از بستر تهدیدات خارجی در کشور فرصت بسازد.

جبار کوچکی نژاد بخشی از فشارهای اقتصادی حاکم در کشور را نشئت گرفته از نوسانات ارزی دانست و اظهار کرد: هیچ تحریم جدیدی امروزه علیه جمهوری اسلامی ایران وضع نشده و نمی توان گرانی های اخیر را به نوسانات بازار ارز گره زد.

وی با اشاره به اینکه ایران هنوز در معادلات بازار نفت حضور دارد افزود: گرچه تعدادی از تحریم های گذشته برگشته اما هنوز ایران توانایی فروش نفت را دارد و دلار وارد کشور می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی دلیل فشارهای اقتصادی و گرانی ها را سیاست های غلط اقتصادی دولت دانست و گفت: اجرای یک باره تصمیم تک نرخی کردن ارز و به راه افتادن بازار قاچاق موجب شد تا آشفتگی های اقتصادی در کشور بیشتر شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به عدم ساماندهی بازار ارز توسط دولت خاطرنشان کرد: فقدان قدرت و ازهم پاشیدگی تیم اقتصادی دولت موجب شد تا ارز در یک فرایند چندماهه جهش تندی را تجربه و از کنترل خارج شود.

کوچکی نژاد نقش تبلیغاتی دستگاه های اطلاع رسانی در ایجاد تنش اقتصادی کشور حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد: دشمن به شدت از فضای تبلیغاتی در کشور استفاده کرد و در این زمینه نیز دولت جا ماند و نتوانست مقابل تهدیدات رسانه ای بایستد.

وی با اذعان به اینکه دولت نتوانسته کارنامه قابل قبولی به مردم ارائه کند بیان کرد: دولت باید با بهره گیری از تجارب پیشین و جویا شدن نظرات کارشناسان و صاحب نظران اقتصادی بحران اقتصادی فعلی را ختم به خیر کند.

نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به اینکه دولت پیش از اینکه ملت از فشارهای اقتصادی مرعوب شوند خود دچار ترس و واهمه شده خاطرنشان کرد: وقتی فرماندهان اقتصادی در جنگ بترسند و کم بیاورند یقیناً در ادامه با مشکلات عدیده روبرو می شوند درحالی که دولت می توانند با هنر خود و با به کارگیری از تمامی نیروی مردمی و ظرفیت های انقلاب مشکلات را مدیریت کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه دولت باید از بستر تهدیدات خارجی برای کشور فرصت بسازد گفت: دولت باید با تکیه بر توان داخلی و قدرت درون تولید داخل را افزایش دهد و اقتصاد کشور را پویا کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان