Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان گفت: کلانشهر رشت به یک برنامه جامع و تحول اساسی در حوزه ایجاد و یا اصلاح زیرساخت های ترافیکی نیاز دارد.

سرهنگ محمد رضا محمدی اظهار داشت: کلانشهر رشت به تحولات اساسی در حوزه اصلاح هندسی معابر و هدایت ترافیکی نیازمند است زیرا بسیاری از معضلات آن دقیقاً از عدم برنامه ریزی و نبود یک طرح جامع در این حوزه نشأت گرفته است.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان عنوان کرد: تعدد بیش از اندازه سازه هایی مانند تقاطع در شهرهایی نظیر کلانشهر رشت با چنین بافت و ویژگی های خاصی نه تنها به تسهیل در امور و مرور آن کمکی نکرده بلکه خود به یکی از مهم ترین عوامل تشدید کننده ترافیک آن تبدیل شده است.

محمدی از افزایش تصادفات در سطح شهر رشت خبر داد و افزود: ساخت و ایجاد این تعداد تقاطع نه تنها دیگر برای هدایت ترافیکی شهر رشت جوابگو نیست بلکه به علت وجود بیش از اندازه آن ها هر روزه شاهد وقوع تصادفات منجر به جرح فراوانی در سطح این کلانشهر هستیم.

وی به یکی دیگر از مضرات وجود تقاطع های متعدد در سطح شهر رشت اشاره کرد و گفت: ایجاد گره های ترافیکی به جای تسهیل در عبور و مرور وسائط نقلیه و خودروها از جمله چالش هایی است که به دلیل استقرار غیرکارشناسانه این گونه سازه ها در شهر رشت دائماً به وقوع می پیوندد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان وظیفه پلیس را اعمال مقررات اعلام کرد و بیان داشت: بسیاری از شهروندان ایجاد گره های ترافیکی و مشکلاتی از این دست را ناشی از کم کاری پلیس قلمداد می کنند در حالیکه این موضوع از علل و عوامل دیگری نشأت می گیرد.

محمدی با اشاره به وظایف سازمان های متولی در حوزه مهندسی ترافیک عنوان کرد: ساخت روگذرها، زیرگذرها، ایجاد دوربرگردان و یا جانمایی بسیاری از سازه های این چنینی که در هدایت ترافیک نقش مؤثری دارند به دستگاه های ذیربط و مسئول در حوزه ایجاد و یا اصلاح هندسی معابر باز می گردد.

وی وضعیت خیابان ها و معابر شهر رشت برای تحمل و هدایت بار ترافیکی موجود را غیراستاندارد خواند و تصریح کرد: سال ها است که برای تغییر در زیرساخت های شهر رشت در حوزه مسائل ترافیکی فکری نشده و بسیاری از معابر و خیابان های آن بدون اعمال تغییری دست نخورده باقی مانده است.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان با تأکید بر اینکه برای آینده کلانشهر رشت باید فکری اساسی شود خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از قفل شدن ترافیک در کلانشهر رشت، ایجاد دوربرگردان های استاندارد، ایمن و غیرهمسطح در نقاط مختلف آن بسیار ضروری است.

محمدی وظیفه پلیس را اعمال مقررات و هدایت ترافیک اعلام کرد و اظهار داشت: کلانشهر رشت به یک تحول اساسی در حوزه زیرساخت های مرتبط با حوزه مسائل ترافیکی نیاز دارد اما ظاهراً متولیان دستگاه های مرتبط و دست اندرکاران این حوزه هیچ برنامه ای برای آینده این شهر در این بخش ندارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان