Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر استعفای وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : شریعتمداری در صورت حضور در مجلس نیز رأی اعتماد نمی گیرد.

جبار کوچکی نژاد اظهار داشت: وضعیت وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت به گونه ای وخیم است که در صورت عدم قبول استعفای شریعتمداری از سوی دولت و حضورش در مجلس برای پاسخ به سئوالات مطروحه، وی از مجلس رأی اعتماد نخواهد گرفت.

نماینده مردم رشت در مجلس عنوان کرد: بنا بر دستور کار و روال قانونی مجلس، وزیر صنعت، معدن و تجارت باید سه شنبه این هفته در کمیسیون صنایع و معادن مجلس حاضر شده و به سئوالات نمایندگان مربوطه در محورها و موضوعات مطروحه پاسخ های خود را ارائه دهد.

کوچکی نژاد قبول استعفای شریعتمداری از سوی دولت را امری محتمل خواند و گفت: با توجه به حجم مشکلات و معضلاتی که به ویژه در ماه های اخیر در حوزه بازار ارز به علت عدم مدیریت درست رخ داده این واکنش از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت امری قابل پیش بینی بود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس لزوم تغییر در تیم اقتصادی دولت را مورد تأکید قرار داد و افزود: پس از خروج آمریکایی ها از برجام، رئیس جمهور نیز وعده ایجاد تغییراتی در تیم اقتصادی دولت و انتصاب مدیران باتجربه در حوزه مدیریت بحران را داده بود.

وی مقطع زمانی فعلی را شرایطی بسیار خاص و حساس اعلام کرد و بیان داشت: امیدواریم دولت و شخص رئیس جمهور پس از این همه چالش های ایجاد شده در بازار ارز و لایه های مختلف اقتصاد کشور به وعده های داده شده خود عمل کرده و ترمیم تیم اقتصادی را جدی تر دنبال کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ایجاد تغییرات در برخی وزارتخانه های حساس را به نفع کشور خواند و گفت: دولت با این رویکرد علاوه بر پاسخگویی صحیح به مطالبات مردم، در یک فضای جدیدی قرار می گیرد و بهتر می تواند به خواسته های عمومی جامه عمل بپوشاند.

کوچکی نژاد تغییر دو معاون اقتصادی دولت را ضروری اعلام کرد و ابراز داشت: رئیس جمهور باید نسبت به تغییر این معاونان که در عرصه اقتصادی دولت دخالت مستقیم داشته و به نوعی اقتصاد کشور را نیز قبضه کرده اند هر چه سریع تر اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه در صورت عدم اعمال تغییر در تیم اقتصادی از سوی دولت مجلس نیز ناچاراً رویکرد خود را تغییر خواهد داد افزود: دولت اگر واقعاً در پی ادامه همکاری های سازنده با مجلس و پاسخ به مطالبات صریح مردم است باید به وعده های داده شده خود عمل کند.

نماینده مردم رشت لزوم به کارگیری مدیرانی خلاق، مدبر و آشنا به شرایط تحریمی و فشارهای اقتصادی را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: کشور در این شرایط حساس به مدیران رفاه طلب نیازی ندارد بلکه به صورت جدی به افرادی کاربلد و آشنا به مسائل مدیریت بحران نیازمند است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان