Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان گفت: حفظ میراث ماندگار و ارزشمند دفاع مقدس وظیفه ای مهم بر دوش دستگاه های فرهنگی است.

سرهنگ عباس بایرامی عصر امروز در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان اظهار داشت: فرصت های نهفته در کتابخانه های عمومی برای پر کردن خلا های موجود در حوزه فرهنگی به ویژه کتاب و کتابخوانی گسترده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان با بیان اینکه کتاب با اقدامات ارزشمند نهاد کتابخانه ها از غربت رهایی یافته است خاطرنشان کرد: کتاب پدیده ای ارزشمند است که آدمی را به سوی تعادلی و بالندگی هدایت می کند.

 بایرامی با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و با تاکید بر اینکه دلیرمردان ایران زمین در دوران هشت سال جنگ تحمیلی رشادت ها و حماسه های عظیمی را خلق کردند گفت: عرصه دفاع مقدس متعلق به گروه و دسته ای خاص نیست و هرگز نباید مصادره شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان با اشاره به اینکه این گنج گرانبها متعلق به عموم مردم است زیرا مردم در دفاع ارزش های انقلاب و خاک سرزمین ایران اسلامی نقش اساسی داشتند افزود: حفظ میراث ماندگار و ارزشمند دفاع مقدس یکی از مهمترین مباحث فرهنگی در کشور است.

وی با بیان اینکه حفظ میراث ماندگار و ارزشمند دفاع مقدس وظیفه ای مهم بر دوش دستگاه های فرهنگی است گفت: نهاد کتابخانه های عمومی با ایجاد بخش های ویژه دفاع مقدس و برگزاری برنامه های ویژه فرهنگی نقش خود  را در این راستا به درستی ایفا کرده است.

بایرامی با تاکید بر اینکه عرصه دفاع مقدس را نباید  تنها از زاویه نظامی نگریست خاطرنشان کرد: رهنمودهای امام خمینی (ره) در دوران جنگ تحمیلی و توصیه های فرهنگی ایشان به فرماندهان نظامی کشور چراغی روشن برای رسیدن به سعادت بود.

وی با اشاره به اینکه حفظ و نشر آثار مختلف در حوزه دفاع مقدس و انتقال آن از طریق تهیه فیلم، مستند، انیمیشن و آثار مکتوب از مهم ترین وظایف بنیاد حفظ آثار است تاکید کرد: اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آمادگی امضای تفاهم نامه همکاری با اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان را دارد.

گسترش فرهنگ کتابخوانی در گیلان دنبال می شود

 پریسا کرمی در این دیدار با اشاره به اینکه عمومیت داشتن منابع کتابخانه های عمومی استان گیلان از ویژگی هایی مطرح است اظهار داشت: اعتماد مردم به این مجموعه سرمایه ای ارزشمند محسوب می شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با بیان اینکه مجموعه کتابخانه های عمومی عهده دار رسالتی بسیار سنگین است خاطرنشان گرد: افزایش تعامل بین تمامی دستگاه ها به منظور  گسترش و افزایش فرهنگ مطالعه در جامعه یک ضرورت است.

کرمی با تاکید بر اینکه اقدامات گسترده ای در راستای گسترش تعاملات بین دستگاهی از سوی این اداره کل در گیلان انجام شده است تصریح کرد: اقدامات فراوان فرهنگی جهت رونق بخشیدن به امر کتابخوانی با همکاری دیگر دستگاه های فرهنگی در گیلان انجام شده است.

وی یکی از مهمترین این اقدامات را امضاء تفاهم نامه های همکاری با دستگاه های فرهنگی نظیر حوزه هنری  صدا و سیما مرکز گیلان عنوان کرد گفت: این اقدامات به منظور گسترش بسترهای فرهنگی در گیلان و افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه صورت گرفته است.

کرمی با بیان اینکه دو مجموعه اداره کل کتابخانه های عمومی و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس می توانند تعاملات مطلوبی در راستای توسعه فرهنگی در جامعه داشته باشند تاکید کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان آمادگی برگزاری برنامه هایی مشترک را با رویکرد دفاع مقدس در گیلان دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان