Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : رسانه های جهان سخنرانی حسن روحانی در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را به طور گسترده ای پوشش دادند. شبکه های خبری مهم جهان از جمله ای پی تی ان، رویترز، سی ان ان، پرس تی وی، الجزیره، المیادین و الحدث با قطع برنامه های عادی خود، سخنرانی رئیس جمهوری اسلامی ایران را به طور زنده پخش کردند.

رسانه های جهان سخنرانی حسن روحانی در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد را به طور گسترده ای پوشش دادند. شبکه های خبری مهم جهان از جمله ای پی تی ان، رویترز، سی ان ان، پرس تی وی، الجزیره، المیادین و الحدث با قطع برنامه های عادی خود، سخنرانی رئیس جمهوری اسلامی ایران را به طور زنده پخش کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، شبکه تلویزیونی سی بی اس نیوز به این بخش از سخنان روحانی اشاره کرد که: ما تهدید نمی کنیم و تهدید را از جانب هیچ کس نمی پذیریم. اعتدال منش و روش ملت (بزرگ) ایران است ... برجام متعلق به کل جامعه بین المللی است ... دولت جدید آمریکا با پیمان شکنی و نقض تعهدات بین المللی، فقط اعتبار جهانی خود را می شکند و اعتماد دولت ها و ملت ها نسبت به هر گونه مذاکره و تعهدات آینده خود را از دست می دهد.

شبکه تلویزیونی بی بی سی در خبری فوری گزارش داد: رئیس جمهور ایران از اظهارات ترامپ درباره توافق هسته ای ایران انتقاد کرد و گفت اقدامات آمریکا به بی اعتباری این کشور می انجامد.

وُرلد نیوز نیز نوشت روحانی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل از اظهارات ترامپ درباره توافق هسته ای ایران انتقاد کرد و هشدار داد واشنگتن در صورت خروج از برجام اعتبار خود را به نابودی خواهد کشاند. فایننشال تایمز نوشت روحانی، رئیس جمهور ایران، از ادبیات جاهلانه ترامپ انتقاد کرد. خبرگزاری روسی اسپوتنیک نوشت: رئیس جمهوری اسلامی ایران اظهارات روز گذشته ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل را «جاهلانه، زشت، کینه توزانه» توصیف کرد.

اسکای نیوز نیز نوشت: روحانی اظهارات ترامپ را در مجمع عمومی سازمان ملل جاهلانه، زشت، کینه توزانه خواند ... رئیس جمهوری اسلامی ایران می گوید آمریکا در صورت خروج از توافق هسته ای ایران و گروه 1+5، اعتبار خود را از دست خواهد داد.

خبرنگار المانیتور در صفحه توییتر خود به این بخش از سخنان روحانی اشاره کرد که آمریکا با صرف صدها میلیارد دلار از دارایی های ملت خود و ملت های منطقه به جای آن که به ثبات و امنیت کمک کند موجب قتل و فقر و ویرانی و رشد تروریسم و افراطی گری شده است.

راشا تودی نوشت: روحانی اعلام کرد ایران در مواجهه با نقض برجام عکس العمل متناسب و قاطع خواهد داشت. روزنامه صهیونیستی هاآرتص با پوشش سخنان حسن روحانی در سازمان ملل، نوشت: رییس جمهور ایران موضوع امروز فلسطین را به نجات قوم یهود از دست بابلی ها در گذشته مرتبط کرد ... روحانی همچنین به نوعی سخنان فرمانده سپاه پاسداران ایران را که پس از سخنرانی ترامپ، آمریکا را به «پاسخ هایی دردناک» تهدید کرده بود، تکرار کرد.

نشریه صهیونیستی جروزالم پست نیز با تمرکز بر بخش هایی از سخنرانی حسن روحانی که مربوط به نجات قوم یهود و مسئله فلسطین می شد، نوشت: رئیس جمهور ایران در اشاره خود به اسراییل، آن را «رژیم غاصب صهیونیستی» خواند. پیش تر نیز وی بارها با این لقب اسرائیل را خطاب قرار داده بود. این نشریه می افزاید: روحانی در سخنرانی خود تأکید کرد تهران به دنبال صادر کردن انقلاب خود نیست.

خبرگزاری رویترز نوشت: روحانی هشدار داد اگر این توافق به دست «نااهلان عرصه سیاست» از بین برود، مایه تأسف خواهد بود و دنیا فرصت بزرگی را از دست خواهد داد.

الی استوکولس، کارشناس سیاسی در شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی، در صفحه توئیتر خود نوشت روحانی در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، از «ادبیات جاهلانه، زشت، کینه توزانه» «نااهلان عرصه سیاست» انتقاد کرد.

شبکه تلویزیونی الجزیره نوشت حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار کرد ایران تهدید را از جانب هیچ کس نمی پذیرد./ منبع تابناک

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان