Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: استان گیلان صنایعی قابل اتکاء برای رسیدن به رونق و توسعه پایدار دارد .

فرهاد دلق پوش امروز در نشست استاندار گیلان با مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور در استانداری گیلان اظهار داشت: تعیین تکلیف شرکت های نساجی پوشش، فومنات و حمایت از کارخانه ریسندگی خاور یک امر ضروری است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه واحد ریسندگی خاور مجموعه ای بزرگ از صنعت نساجی تحت مالکیت شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند بانک صنعت و معدن است افزود: صنعت نساجی از دیر ایام با هویت گیلان گره خورده است.

وی با اعلام اینکه از مجموعه بانک صنعت و معدن به عنوان بانکی تخصصی در این حوزه انتظار می رود تا در راستای رفع موانع و مشکلات واحدهای صنعتی زیرمجموعه خود در گیلان اقدام کند گفت: صنایع بزرگ و قدیمی نساجی گیلان تحت تملک و سهامداری شرکت آتیه دماوند و متعلق به بانک صنعت معدن است.

دلق پوش با اشاره به اینکه تحرک و عزم جدی بانک مذکور در احیاء و نوسازی این صنایع امری ضروری و نیازمند توجه است تا به وضعیت مطلوب برسد خاطرنشان کرد: استان گیلان صنایعی قابل اتکاء برای رسیدن به رونق و توسعه پایدار دارد .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه توانمندی متقاضیان سرمایه گذاری و طرح های جدید صنعتی در گیلان باید در قالب کمیته ای به صورت همه جانبه و با تدابیر لازم بررسی شود افزود: واگذاری به سرمایه گذاران باید طی فرآیند بررسی و تحقیق صلاحیت و توانمندی انجام شود.

وی با اشاره به دستورالعمل سال 95 بانک مرکزی مبنی بر مشمول بخشودگی سود و جرایم تسهیلات کمتر از هزار میلیون ریالی گفت: به علت تخصصی بودن بانک صنعت و معدن این امتیاز شامل مشتریان این بانک در گیلان نشده و پیگیری و کسب این امتیاز برای مشتریان در حوزه صنعتی گیلان می تواند رویکرد انگیزشی و مثبت ایجاد کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه تخصیص کمک های فنی اعتباری دولت از طریق پیگیری بانک صنعت و معدن برای استفاده واحدهای صنعتی راهکاری مطلوبی برای پویایی صنایع در استان گیلان است افزود: صنایع استان گیلان با حمایت و توجه عاملی برای توسعه اقتصادی می شود.

وی گفت: باید در راستای بهره مندی واحدهای تولیدی گیلان از یارانه نرخ سود زیر 10 درصد با تخصیص تسهیلات ازطریق منابع بانکی اقدام شود و در این راستا با انعقاد تفاهم نامه بانکی بر اساس تبصره 18 قانون بودجه و اتخاذ تدابیر لازم در شورای عالی پول و اعتبار می توان به نقطه مطلوب رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان خاطرنشان کرد: با اقدامات مذکور نقش ممتاز بانک صنعت و معدن در حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی ارتقاء می یابد و پویایی صنایع در سطح کشور و برون رفت از مشکلات اقتصادی را به ارمغان می آورد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان