Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس گفت: عزل سیف بهانه خوبی برای فرار از پاسخگویی به مردم و مالباختگان مؤسسات مالی و اعتباری نیست.

جبار کوچکی نژاد اظهار داشت: نوسانات عجیب بازار ارز و سکه، ناآرامی هایی که در جریان قضیه مؤسسات مالی و اعتباری در کشور به راه افتاد و بسیاری از ناکارآمدی های دیگر بدون پاسخگویی به مردم و با عزل و نصب چند مسئول جبران نمی شود.

نماینده مردم رشت در مجلس عنوان کرد: در بسیاری از کشورهای دنیا به خاطر مسائل کوچک اقتصادی یا فامیل بازی در جریان استخدام افراد، خروج منابع بیت المال و مصادره آن به نفع شخصی و موضوعاتی از این دست، پس از عذرخواهی و عزل مدیر متخلف، دادگاه نیز جهت محاکمه وی ورود می کند.

کوچکی نژاد با بیان اینکه رئیس کل سابق بانک مرکزی از وی شکایت کرده است گفت: در هفته های گذشته بنده اخطاریه ای را در صحن علنی مجلس جهت حضور در دادگاه دریافت کردم که پس از بررسی و کنکاش در این مورد متوجه شدم که این قضیه از رئیس کل سابق بانک مرکزی نشأت گرفته است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در همین باب خاطرنشان کرد: بنده برخلاف برخی افراد که هیچ وقت پاسخگوی عملکرد ضعیف خود نبوده اند به عنوان یکی از نمایندگان مردم از حقوق آنان نه تنها در جریان قضیه مؤسسات مالی و اعتباری بلکه در همه حوزه ها و در هرجایی که اقتضاء کند دفاع می کنم.

وی با تأکید بر اینکه عزل سیف از سوی دولت، نوشدارویی بی اثر بوده است تصریح کرد: به اعتقاد بنده رئیس کل سابق بانک مرکزی در همان مقطع زمانی که جو کشور به علت موضوع مؤسسات مالی و اعتباری نا آرام شده بود باید ضمن عذرخواهی از مردم و پاسخ به افکار عمومی از سمت خود برکنار می شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر لزوم برخورد با مدیران ناکارآمد و سوءاستفاده گر تأکید کرد و افزود: با توجه به اینکه شرایط فعلی کشور بسیار خاص و حساس است ضمن به کارگیری از مدیران توانا و کارآمد در پست های مختلف سازمانی، باید به شدت بر روی عملکرد آن ها نظارت انجام شود.

کوچکی نژاد پاسخگو بودن به مردم را پیش شرط قبول یک مسئولیت مهم دانست و تصریح کرد: کسانی که پستی دارند اما به مردم پاسخگو نیستند، افرادی که از پست و مقام خود سوءاستفاده می کنند و یا مدیرانی که با ناکارآمدی خود جامعه را دچار چالش می کنند مجرم هستند و باید با آنان برخورد شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان