Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار با اشاره به اینکه گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی رتبه11 کشوری را داراست گفت: از 152 میلیارد تومان سهیمه 50 درصد ابلاغی از محل تسهیلات اشتغال روستایی تاکنون 134 میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که با حضور نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی در سالن اجتماعات شهید انصاری استانداری برگزار شد افزود: باتوجه به معرفی سه برابری طرح های اشتغالزایی به بانک ها نسبت به سهمیه اعلام شده امیدواریم طی روز های آینده شاهد ارتقاء این رتبه باشیم.

وی با اشاره به ابلاغ استقرار کارگروهی متشکل از معاونین دستگاه های تخصصی مرتبط با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در بانک های عامل اظهار داشت: ظرف مدت یک هفته آینده با حضور مدیران شعب هر یک از بانک ها و نیز مدیران کل دستگاه های اجرایی مرتبط جلسه بررسی مشکلات احتمالی در روند پرداخت تسهیلات در هر یک از 4 بانک عامل تشکیل می شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه از 300 میلیارد تومان سهم گیلان از محل تسهیلات اشتغال روستایی تاکنون 150 میلیارد تومان ابلاغ شده است، گفت: از بابت جذب تسهیلات اشتغال روستایی دغدغه ای نداریم و امیدواریم با کمترین انحراف بیشترین اثرگذاری را در حوزه اشتغالزایی شاهد باشیم.

وی بر ضرورت نظارت بر سیاست های اعلام شده درخصوص پرداخت تسهیلات تأکید و تصریح کرد: جلوگیری از هرگونه انحراف در پرداخت تسهیلات بسیار ضروری است که نیازمند همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی با بانک ها در مرحله پرداخت هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه معتقدیم فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی برای رفع نواقص در طرح های اشتغالزایی اهتمام ویژه داشتند گفت: در پرداخت تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی باید شرایطی مشخص شود تا انحراف از تسهیلات اعطایی به حداقل برسد.

وی بر لزوم افزایش نظارت ها پس از پرداخت تسهیلات تأکید و تصریح کرد: در راستای افزایش سطح نظارت ها گروه های متعدد ارزیابی در سطح استان تشکیل می شود تا نسبت به تسهیلات پرداخت شده از محل اعتبارات اشتغال روستایی، کمیته امداد و بنیاد شهید بررسی میدانی صورت گیرد.

دکتر سالاری بانک ها را ملزم به تهیه لیست پرداختی تسهیلات اشتغال روستایی ظرف سه روز آینده کرد و گفت: گروه های ارزیابی با مراجعه حضوری به محل پرداخت تسهیلات نتایج بدست آمده را رصد و در جلسه آتی گزارش کنند.

وی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی و بانک های عامل درخصوص نواقص موجود دفاع بی مورد نکنند افزود: نقد اقدامات به قصد مچ گیری نیست و بی تردید هدف اصلاح ایرادهای موجود در راستای ایجاد شغل از محل پرداخت تسهیلات است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه اجرای طرح هایی چون بوم گردی، شیلات و مشاغل ارائه کننده خدمات نیازمند فراهم سازی مقدماتی هستند گفت: در موضوع بوم گردی معتقد به اهداف قابل دستیابی بودیم که خوشبختانه در حال تحقق آن هستیم.

وی به صدور 2 هزار و 231 پروانه برای احداث و 220 واحد برای مرمت در بخش بوم گردی اشاره و خاطر نشان کرد: در پرداخت تسهیلات در این بخش شاهد انحراف کمتری هستیم.

دکتر سالاری با بیان اینکه تعیین اولویت برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی با بررسی مزیت های استان صورت گرفته است، گفت: در جلسات مقدماتی کارگروه اشتغال با موضوع پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی با دقت رسته های مزیت دار هر شهرستان بررسی و بازنگری هایی انجام شد.

وی همچنین بر لزوم تعیین شرکت های پشتیبان دارای توانمندی و سلامت برای مراجعه متقاضیان دریافت تسهیلات تأکید و خاطر نشان کرد: این شرکت ها در برخورد با متقاضیان دقت لازم را داشته باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه ظرفیت موجود در تسهیلات تبصره 18 چند برابر تسهیلات اشتغال روستایی است گفت: امیدواریم با ابلاغ این تسهیلات از ظرفیت های موجود در این طرح کمال بهره را ببریم.

در این جلسه برخی از نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در راستای افزایش سطح تولید و اشتغال استان پرداختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان