Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان در نهاد دولتی بدون استثنا تصویب شده و حتی شورای شهر و شهرداری ها که یک نهاد مردمی و غیردولتی هستند نیز مشمول این قانون می شوند.

ولی الله داداشی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات قانون منع به کارگیری بازنشستگان در نهاد دولتی اظهار کرد: این قانون بدون استثنا تصویب شده و حتی شورای شهر و شهرداری ها که یک نهاد مردمی و غیردولتی هستند نیز مشمول این قانون می شوند.

وی با اشاره به سازوکار کمیسیون اصل 90 در رسیدگی به شکایات افزود: کسانی که از دستگاه ها اجرایی شکایت دارند می توانند در سامانه کمیسیون اصل 90 شکایت خود را مطرح کنند و این مسئله بدون تردید رسیدگی می شود و به دستگاه ها قضایی معرفی می شوند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از قوانین کشور گریبان گیر سرمایه گذاران است تصریح کرد: مسئولان باید از سرمایه گذاران حمایت کنند اما برخی سرمایه گذاران را ناامید می کنند و برخی از قوانین کشور، دولت را نیز با مشکل و چالش مواجه کرده که نیاز است در این زمینه مجلس شورای اسلامی ورود کند.

داداشی با اشاره به اینکه بدنه کارشناسی دولت خیلی قوی تر از بدنه کارشناسی مجلس شورای اسلامی است گفت: اگر در نظام اداری کشور اصلاحاتی بخواهد صورت بگیرد حتماً دولت در غالب لایحه باید این اصلاحات را به مجلس تقدیم کند.

وی با اشاره به اینکه مشکل سیستم اداری در کشور وجود دارد بیان کرد: کارگزاران دولتی از بعضی از قوانین که دست وپای آن ها گرفته گله مندند و مردم نیز گلایه مند هستند که باید هر چه سریع تر این مشکل و معضل حل شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه افتتاح بارانداز راه آهن آستارا آستارا یک تحول اقتصادی برای کل استان و به ویژه غرب کشور خواهد بود خاطرنشان کرد: سرمایه گذارانی از گرجستان، اکراین و آذربایجان تعهد کرده اند که در بارانداز راه آهن آستارا آستارا 60 میلیون دلار سرمایه گذاری کنند.

داداشی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در قسمت انبارهای عمومی، انبارهای تخصصی، صنایع تبدیلی مستقیم و غیرمستقیم موجب اشتغال زایی خواهد شد افزود: افتتاح بارانداز راه آهن آستارا آستارا باعث تحول اقتصادی شگرفی در شهرستان آستارا و کل استان و غرب کشور خواهد بود و این توسعه با افتتاح خط ریل آستارا به رشت و بالعکس نیز بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیشرفت خوبی را در خط ریل راه آهن آستارا به رشت و بالعکس شاهد هستیم تصریح کرد: کشور آذربایجان اعتباری بالغ بر 500 میلیون یورو را برای خط ریل راه آهن آستارا به رشت و بالعکس در حال سرمایه گذاری کند و اگر کلیدور شمال به جنوب به هم متصل شوند یک تحول اقتصادی در منطقه رخ خواهد داد و همین ریل با پیگیری هایی که از وزارتخانه و راه آهن جمهوری اسلامی ایران داشتیم قرار است به محوطه اسکله و بندر آستارا متصل شود تا یک هم افزایی بین اسکله و راه آهن اتفاق بیافتد و آستارا به سمت توسعه قدم بردارد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تملک اراضی هنوز در خط ریل راه آهن آستارا به رشت و بالعکس صورت نگرفته است گفت: قرارداد کشور ما با کشور آذربایجان به پایان رسیده اما هنوز تملک اراضی راه آهن آستارا به رشت که بخش عمده ای از آن جزو اراضی ملی است انجام نگرفته است.

داداشی با اشاره به اینکه یکی از مطالبات جدی مردم آستارا، حذف روادید و ویزا برای ورود به آذربایجان و احیای گذر مرزی آستارا است بیان کرد: شهرستان هایی که هم جوار با جمهوری آذربایجان هستند عموماً این مطالبه را دارند و درگذشته یک گذر مرز ۴۵ کیلومتری بود که هم مرزنشینان آذربایجان و هم مرزنشینان کشور ما می توانستند تردد کنند و این تردد را سهولت می داد که متأسفانه در سال ۸۹ کشور ایران گذر ویزا را برای اتباع جمهوری آذربایجان برداشتند اما ما با ویزا می رویم و وزارت خارجه ما تعلل کرد.

وی با بیان اینکه آذربایجانی ها روزانه یک هزار الی یک هزار و 500 نفر وارد خاک ما می شوند تصریح کرد: اینکه این تعداد از افراد وارد خاک ما می شوند خوب است و ما نیز مهمان نواز هستیم و آن ها برای زیارت، تجارت، گردشگری و توریست سلامت می آیند اما می طلبید یک رفتار متقابلی را وزارت امور خارجه وقت و دولت های بعدی انجام می دادند که آن ها هم ویزا را برای ما برمی داشتند که متأسفانه این اتفاق نیافتد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به زودی برای حل مشکل مرزنشینان به کشور آذربایجان می روم گفت: در صحن مجلس شورای اسلامی دکتر ظریف به مردم آستارا قول دادند که پیگیری کنند تا ویزا برای اتباع جمهوری اسلامی ایران مخصوصاً مرزنشینان برداشته شود و ما نیز امیدوارم بتوانیم ویزا را برای مردم شریف ایران و همچنین مرزنشینان حذف کنیم و یا اینکه گذر ۴۵ کیلومتر یا حداقل آستارا به آستارا تردد بدون ویزا باشد.

داداشی با اشاره به اینکه در دولت های مختلف دیدگاه ها به روستاها متفاوت بوده است بیان کرد: این دولت دیدگاه توسعه به روستاها داشته و در شهرستان آستارا نیز 18 روستا از راه مواصلاتی مناسبی برخورد نبودند که برای 10 راه روستایی برای امسال و هشت روستا نیز برای سال بعد، از اعتبارات ملی مبالغی درگرفته شد تا راه ها آسفالت شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان